Europos Sąjungos mokyklos prieš smurtą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Rugsėjo mėnesį Eitminiškių mokykloje nuvilnijo puiki žinia: 2010–2012 metais bus vykdomas „Comenius“ daugiašalės partnerystės projektas „Europos Sąjungos mokyklos prieš smurtą ir socialinę atskirtį“ („The Union of European schools
against violence and social exclusion“), kurio koordinatorė mūsų mokykloje – matematikos mokytoja Svetlana Ščastnaja.
 
Šį projektą koordinuoja Latvija, projekto partneriai – Lietuva, Graikija, Italija, Turkija, Rumunija, Lenkija. Pagrindinis jo tikslas – mokinių motyvacijos gerinimas, smurto mokykloje prevencija, socialinės atskirties grupių švietimas. Projektu siekiama užkirsti kelią smurtui ir socialinei atskirčiai ne tik mokyklose, bet ir visuomenėje. Vykdomos veiklos trukmė 2 metai.
 
Pirmasis susitikimas įvyks Graikijoje, 2010 m. lapkričio mėnesį. Į Graikiją vyks mūsų mokyklos mokytojos: Svetlana Sčastnaja – projekto koordinatorė, matematikos ir informacinių technologijų mokytoja, Vaida Oželienė – anglų kalbos mokytoja, Jurgita Kviklytė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui l. e. direktorės pareigas. Eitminiškių mokyklos mokytojai ir mokiniai aktyviai ruošiasi susitikimui su projekto partneriais. Dailės mokytoja Olga Selytickaja ir 9 klasės mokiniai sukūrė projekto logotipą. Jie labai stengėsi ir tikisi, kad jų logotipas bus išrinktas geriausiu ir taps viso projekto emblema. Jaunesniųjų klasių mokinukai taip pat sukruto, sujudo. Penktokai, šeštokai gavo užduotį: nupiešti 7 valstybių vėliavas. Užduotis jiems patiko, nors ir patys turėjo išsiaiškinti, kaip atrodo tų valstybių vėliavos. Mokytojas Artūras Masevičius parengė informacinius lankstinukus apie projekto veiklą. Jie dalijami ne tik Eitminiškių mokyklos mokytojams, mokiniams, bet ir Eitminiškių kaimo bendruomenei, seniūnijai. Anglų kalbos mokytoja V. Oželienė parengė mūsų šalies bei Eitminiškių bendruomenės pristatymą Graikijoje. Smagu pasidžiaugti, kad Eitminiškių vidurinę mokyklą papuošė informacinis „Comenius“ kampelis (Ieva Urniežiūtė), kuris skirtas informuoti apie projekto veiklą.
 
„Comenius“ daugiašalės partnerystės projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą. „Comenius“ paprogramė yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, o šią programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
 
Olgos Seliatyckajos nuotr.
 
Nuotraukoje: Devintokai piešia plakatus projektui
 
Voruta. – 2010, lapkr. 6, nr. 21 (711), p. 6.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra