Europos Sąjungoje startuoja sveikos vaikų mitybos kampanija „Sveikuolių trijulė“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Europos Sąjungoje startuojanti sveikos mitybos kampanija „Sveikuolių trijulė“ yra nauja iniciatyva, skatinanti vaikus sveikai gyventi ir maitintis. Septyniose Europos šalyse vyks trys reklaminės akcijos „Numalšink alkį, troškulį ir tingulį“, kurių metu vaikai galės dalyvauti mokomojoje veikloje ir žaidimuose.

Europos Komisija taip pat sukūrė ir interaktyviąją interneto svetainę, organizuoja konkursus ir kitus renginius, kurių pagrindinis tikslas – gerinti vaikų mitybos įpročius. Įgyvendinti šį tikslą padės Belgijos teniso čempionė Justine Henin ir aštuonmetis Gineso rekordininkas Rosolino Cannio.
 
Iš ES žemės ūkio biudžeto finansuojama sveikos mitybos kampanija bus vykdoma kartu su ES mokyklų aprūpinimo vaisiais ir ES pieno tiekimo mokykloms programomis – svarbiomis vaikų mitybos įpročių keitimo iniciatyvomis.
 
„Apsidairius aplinkui ir pamačius, kiek yra antsvorio turinčių vaikų, tampa akivaizdu, kad veiksmų turime imtis jau dabar, – sako už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakinga Europos Komisijos narė Marianna Fischer Boel. – Skatinimo vartoti vaisius mokyklose ir pieno tiekimo mokykloms programos yra du pirmieji žingsniai reikiama kryptimi, o sveikos mitybos kampanija mokyklose norime įtikinti mokinius, kad „būti geros formos – šaunu.“ Jai pritaria ir už sveikatą atsakinga Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou: „Sveikos mitybos kampanija prisidedama prie mūsų pastangų įveikti vaikų nutukimo problemą Europoje, įgyvendinti ES mitybos, fizinės veiklos ir sveikatos strategiją.“
 
Aštuonias savaites sveikos mitybos kampanijos reklaminės akcijos „Numalšink alkį, troškulį ir tingulį“ organizatoriai keliaus po Belgiją, šiaurės Prancūziją, Jungtinę Karalystę, Airiją, Estiją, Lietuvą ir Lenkiją, kasdien aplankydami po dvi mokyklas. Iš viso reklaminėje akcijoje dalyvaus 18 000 vaikų iš 180 mokyklų. Šia akcija bus skatinama tinkamai maitintis, nes ,,būti geros formos – šaunu.“
 
Reklaminės akcijos metu 8 savaites „Sveikuolių trijulės“ svetainėje vyks interaktyvi lobių paieška – įvairius prizus galės laimėti 8–15 m. moksleiviai iš visos Europos Sąjungos.
 
Lietuvoje reklaminiai kampanijos renginiai prasidės spalio 19 d. Šiauliuose, toliau vyks Panevėžio, Ukmergės, Vilniaus mokyklose ir baigsis lapkričio 6 d. Kaune.
 
Daugiau informacijos apie „Sveikuolių trijulę“ rasite adresu: http :// ec . europa . eu / agriculture / tasty bunch /

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra