Europos Parlamento premija įteikta Lenkijos, Švedijos, Vengrijos ir JK žurnalistams

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Trečioji kasmetinė Europos Parlamento žurnalistikos premija trečiadienį, 2010 m. spalio 13 dieną, įteikta Lenkijos, Švedijos, Vengrijos ir Jungtinės Karalystės žiniasklaidos atstovams. Premiją keturiose kategorijose – spaudos, radijo, televizijos ir interneto – įteikė EP pirmininkas Jerzy Buzek. Kiekvienas laimėtojas gaus 5 tūkst. eurų.
 
Lenkijos dienraščio „Gazeta Wyborcza“ žurnalistui Witold Szabłowski premija skirta už straipsnį „Šiandien išplauks du kūnai“, kuriame aptariama nelegalios imigracijos į ES problema. Žiuri pagyrė žurnalistą už jo sugebėjimą puikiai rašyti, o jo reportažą pavadino „informatyviu, gyvu ir kupinu autentiškos dvasios“.
 
Švedijos radijo stoties „Sveriges Radio Ekot“ žurnalistai Kajsa Norell ir Nuri Kino laimėjo premiją už reportažą apie ES finansinę paramą Turkijai. Žiuri jį įvertino kaip „puikų tiriamąjį darbą, kurio tema ir transliavimo laikas tobulai parinktas, kad reportažas pritrauktų publikos dėmesį“. Žurnalistai atskleidė, jog ES parama ne visada pasiekia paprastą Turkijos ūkininką.
 
„MTV Hungary“ žurnalistas Zsolt Németh iš Vengrijos laimėjo premiją už laidą „Euforija“, kurioje paprastai ir suprantamai pristatoma ES istorija. Žiuri pagyrė laidos kokybę ir patrauklumą, jos švietėjišką naudą bei autoriaus išmonę, kurios dažnai trūksta pristatant Europos Sąjungą televizijoje.
 
Tuo tarpu James Clive-Matthews iš Jungtinės Karalystės laimėjo premiją už savo tinklaraščio straipsnį apie tai, kokia dalis šalies įstatymų kyla iš Briuselio. Žiuri nuomone, autorius atliko „neeilinį tiriamąjį darbą“, o jo straipsnis informatyvus, įdomus ir suprantamai parašytas. Žurnalistas yra vienas iš nedaugelio tinklaraštininkų, rimtai nušviečiančių ES veiklą.
 
Įteikdamas premiją, Europos Parlamento pirmininkas Jerzy Buzek kalbėjo: „EP nusprendė įsteigti šią žurnalistikos premiją siekdamas paskatinti kritišką ir nešališką žurnalistiką. Žinau, kaip gali būti sunku išaiškinti Europą, jos politikos kryptis ir sprendimus. Bet tai gyvybiškai svarbu. Mūsų, europiečių, yra apie 500 milijonų, ir mums visiems tai rūpi. […] Esu kilęs iš šalies, kurioje beveik penkiasdešimt metų žurnalistams nebuvo leidžiama publikuoti to, ką jie mato, rašyti to, ką galvoja, ir kalbėti to, ką jaučia. Todėl žinau, kokios brangios yra bendros europinės vertybės. Taip pat manau, kad labai svarbu įsiklausyti į kritiką, nes ji mus verčia geriau išaiškinti ES politikos kryptis, o kartais ir padeda pastebėti mūsų klaidas“.
 
Įteikus apdovanojimus laimėtojams, Parlamente surengta diskusija „Žurnalistas – nykstanti rūšis?“ Į ją atvyko beveik visi pirminės atrankos laimėtojai ES šalyse, tarp jų – „Palangos tilto“ redaktorius Linas Jegelevičius, naujienų portalo DELFI reporteris Mindaugas Jackevičius, Lietuvos radijo žurnalistė Eglė Merkytė ir Šiaulių regiono televizijos „Šiauliai plius“ kūrybinė komanda, taip pat penkiasdešimt jaunųjų žurnalistų, dalyvaujančių EP vykstančiuose mokymuose.
 
Europos Parlamento žurnalistikos premijos tinklalapis:
 
http://www.eppj.eu/view/lt/introduction.html
 
Susisiekti: Rolandas Pyragis, EP Informacijos biuro Lietuvoje atstovas spaudai,
Tel. (8 5) 212 1530, 212 0766, mob. (+370) 689 53306
Faks. (8 5) 261 98 28, el. paštas rolandas.pyragis@europarl.europa.eu
 
sxc.hu nuotr.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra