Europos Parlamento pirmininkas M.Schulz sveikina ES plėtros dešimtmetį

Autorius: Data: 2014-04-30 , 19:22 Spausdinti

„Prieš 10 metų įvykusi Europos Sąjungos plėtra buvo istorinis įvykis, kuris po Šaltojo karo pabaigos pastūmėjo Europą link galutinio susivienijimo ir susitaikinimo“, – pažymėjo Europos Parlamento pirmininkas Martin Schulz, paminėdamas išvakarėse ES plėtros į rytinę ir centrinę Europą dešimtmetį.

ES plėtra vainikavo daugelio centrinės ir rytų Europos šalių perėjimą nuo komunistinės ir valdomos ekonomikos santvarkos prie demokratijos ir laisvosios rinkos. Ji išplėtė stabilumo, saugumo, laisvės ir klestėjimo zoną mūsų kontinente“, – teigė M.Schulz, pridurdamas, kad „dabartiniai įvykiai Ukrainoje parodė, kaip paprasti piliečiai atkakliai siekia šių vertybių“.

„Plėtra yra viena iš ES sėkmingiausių politikų. ES narystės perspektyva skatina kandidates kurti skaidrias ir nuspėjamas politines ir ekonomines sistemas, užtikrinti teisės viršenybę ir naikinti korupciją. Ši proga leidžia dar kartą prisiminti vienybės ir bendradarbiavimo svarbą tokiu metu, kai daug populistų, demagogų ir ksenofobų bando paminti mūsų tikėjimą Europos projektu“, – pažymėjo M.Schulz.

Gediminas VILKAS

Europos Sąjunga (ES) , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra