Europos Parlamento apdovanojimas – prancūzų filmui „Kilimandžaro sniegynai“

Autorius: Data: 2011-11-16 , 15:16 Spausdinti

Europos Parlamento teikiamą LUX kino apdovanojimą šiemet pelnė prancūzų režisieriaus Robert Guédiguian filmas „Kilimandžaro sniegynai“.

Trečiadienį (2011 11 16) Strasbūre įteikdamas LUX apdovanojimą, Parlamento pirmininkas Jerzy Buzek sakė: „Europos Parlamento LUX kino apdovanojimas yra unikalus, nes jis iškelia esminį klausimą – ką šiandien reiškia būti europiečiu. Jis primena, kad tos vertybės, kurios mus vienija, yra stipresnės negu tai, kas mus skiria. Jis taip pat primena mums, kad Europos filmai neturi nieko pavydėti neeuropietiškai produkcijai. Iš tiesų Europos kinas yra tikras lobis. Europa yra ne tik ekonominė, bet ir kultūrinė galybė.“

Atsiimdamas apdovanojimą, vienas iš filmo prodiuserių Marc Bordure ragino neatsisakyti laisvės, lygybės ir brolybės idėjų, nepamiršti neturtingų žmonių ir nesivadovauti egoizmu.

Europos Parlamento LUX kino apdovanojimas kasmet skiriamas filmui, iliustruojančiam vertybes, kurios sudaro europinę tapatybę, atskleidžiančiam Europos kultūrų įvairovę bei skatinančiam diskusijas apie ES vienijimąsi. Be laimėtojo, kiti du šių metų apdovanojimo finalininkai buvo filmai „Attenberg“ (Graikija) ir „Žaidimas“ (Švedija, Prancūzija, Danija).

90 tūkst. eurų vertės apdovanojimas leis subtitruoti jį pelniusį filmą visomis oficialiomis ES kalbomis, pritaikyti pradinę jo versiją regėjimo ar klausos negalią turintiems žmonėms, taip pat prisidėti prie 35 mm filmo juostos ar skaitmeninės jo versijos gamybos ES šalyse.

Trečiadienį Europos Parlamentas taip pat priėmė rezoliuciją, kurioje raginama imtis priemonių ir skirti lėšų tam, kad filmų gamintojai ir platintojai, ypač maži nepriklausomi kino teatrai, lengviau įveiktų perėjimą prie skaitmeninio formato.

Daugiau apie LUX apdovanojimą:

http://www.luxprize.eu/v1/

EP rezoliucija apie kiną skaitmeniniame amžiuje:

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+REPORT+A7-2011-0366+0+DOC+XML+V0//LT

Uncategorized , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra