Europos Parlamento 2013 m. gegužės 23 d. plenarinės sesijos naujienos

Autorius: Data: 2013-05-23 , 14:05 Spausdinti

Europos Parlamentas siekia įsitraukti į derybas dėl laisvosios prekybos su JAV

Ketvirtadienį, 2013 m. gegužės 23 d., Europos Parlamentas pareiškė norintis labiau įsitraukti į būsimas derybas su JAV dėl laisvosios prekybos susitarimo. Europarlamentarai remia derybų su JAV pradžią. Jie ragina atverti JAV viešųjų pirkimų rinką ES įmonėms, taip pat apsaugoti ES kultūros ir vaizdo bei garso paslaugas.

ES ir JAV laisvosios prekybos susitarimas suteiktų pradžią didžiausiai pasaulyje laisvosios prekybos erdvei.Manoma, kad jis galėtų 0,5 proc. padidinti ES BVP. „Šis toli siekiantis ir išsamus susitarimas be didelių kaštų suaktyvintų mūsų ekonomikos augimą, kurio taip reikia. ES Taryba ir Komisija turi atsižvelgti į šią rezoliuciją, nes Parlamentas galės pritarti susitarimui tik tuo atveju, jei laimės mūsų verslas, darbuotojai ir piliečiai“, – pažymėjo EP pranešėjas Vital Moreira (Socialistai ir demokratai, Portugalija).

Europarlamentarai remia derybų pradžią ir ragina Europos Komisiją išsamiai informuoti Parlamentą apie derybų eigą visais jų etapais. Jie pažymi, kad pasiektam susitarimui reikės EP pritarimo, „todėl visais etapais į jo poziciją turėtų būti tinkamai atsižvelgiama“.

EP viliasi, kad būsimasis susitarimas atvers naujas galimybes ES įmonėms, ypač mažosioms ir vidutinėms. Jie ragina Europos Komisiją siekti visapusiškų galimybių šioms įmonėms patekti į JAV viešųjų pirkimų rinką, taip pat sutarti, kad JAV panaikintų apribojimus ES jūrų ir oro transporto bei finansinių paslaugų teikėjams.

Savo ruožtu EP nariai kviečia apginti ES nuostatas dėl genetiškai modifikuotų organizmų ir klonavimo, intelektinės nuosavybės teisių, ES geografinių nuorodų, aplinkosaugos bei asmens duomenų apsaugos. Tuo tarpu JAV raginama panaikinti jautienos importo iš ES apribojimus.

Parlamentas mano, kad į derybas neturi būti įtrauktos kultūros ir garso bei vaizdo paslaugos, nes būtina išsaugoti ES kultūrinę ir kalbinę įvairovę.

Rezoliucijai pritarė 460 EP narių, nepritarė 105, o susilaikė 28. ES Taryba planuoja suteikti mandatą būsimoms deryboms birželį – tuomet derybos prasidėtų liepą. Europos Komisija tikisi baigti derybas iki 2014 m. pabaigos.

Leista vežti daugiau gyvūnų į parodas ir varžybas užsienyje

Ketvirtadienį, gegužės 23-ąją, Europos Parlamentas didele balsų dauguma patvirtino naujas gyvūnų vežimo per ES šalių vidines sienas taisykles. Jos leis savininkams vežtis su savimi daugiau kaip penkis gyvūnus į parodas, varžybas ir kitus sporto bei laisvalaikio renginius.

Iki šiol savininkams nebuvo leidžiama nekomerciniais tikslais vežti į kitą ES šalį daugiau kaip penkis gyvūnus. Nors ši taisyklė tebegalios, numatyta išimtis tuo atveju, jei savininkas įrodys, kad gyvūnai vežami į parodą, varžybas ar kitą panašų renginį.

Nuo 2011 m. liepos mėn. į kitą ES šalį vežami šunys, katės ir šeškai privalo būti pažymėti elektroniniais implantais, jei iki tol jie nebuvo tatuiruoti. Nors gyvūnus bus ir toliau galima vežti tik paskiepytus nuo pasiutligės, jauni nuo 12 iki 16 savaičių amžiaus gyvūnai galės būti vežami per sieną net ir nesulaukę imuniteto. Taip pat patikslinta, kokia informacija turi būti įrašyta vežamo gyvūno pase.

„Europos Sąjungoje yra 64 mln. kačių ir 66 mln. šunų. Vienas namų ūkis iš keturių turi augintinį. Ateityje keliaujant per sienas su gyvūnais iškils gerokai mažiau administracinių sunkumų. Mes sušvelninome taisykles, ir tai tiesiogiai pasitarnaus piliečiams“, – pažymėjo EP pranešėjas Horst Schnellhardt (Europos liaudies partija, Vokietija).

Atnaujintam reglamentui pritarė 592 EP nariai, nepritarė 7, o susilaikė 4. Naujosios taisyklės, dėl kurių jau sutarta su ES Taryba, įsigalios po pusantrų metų nuo jų paskelbimo.

Susisiekti: Robertas Pogorelis, Spaudos tarnyba, +37068953306, robertas.pogorelis@europarl.europa.eu

Europos Parlamentas (EP) , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra