Europos Parlamento 2012 m. lapkričio 22 d. plenarinės sesijos naujienos

Autorius: Data: 2012-11-23 , 09:45 Spausdinti

Siūloma, kad EP rinkimuose piliečiai nulemtų Europos Komisijos sudėtį

Dar iki Europos Parlamento rinkimų partijos turėtų pasiūlyti Europos Komisijos pirmininko kandidatūras, o komisarai turi būti pagal galimybes parenkami iš išrinktų europarlamentarų. Tai siūloma ketvirtadienį, 2012 m. lapkričio 22 d., priimtoje Europos Parlamento rezoliucijoje. Joje taip pat rekomenduojama perkelti 2014 m. EP rinkimų datą iš birželio į gegužės pabaigą.

Europarlamentarai ragina Europos politines partijas iš anksto pasiūlyti kandidatus Komisijos pirmininko pareigoms užimti. Jie tikisi, kad diskusijos dėl šių kandidatų sudarys esminę 2014 m. EP rinkimų kampanijos dalį. Tai turėtų dar labiau sustiprinti šių rinkimų reikšmę ir paskatinti daugiau piliečių juose balsuoti, įsitikinę EP nariai.

Europarlamentarai kviečia kuo daugiau būsimos Europos Komisijos narių parinkti iš naujai išrinktų EP narių, kad rinkėjų valia turėtų didesnę įtaką Komisijos sudėčiai. Rezoliucijoje taip pat raginama užtikrinti lyčių pusiausvyrą formuojant Komisiją ir rekomenduojama ES šalims pasiūlyti į komisarus po vieną vyrą ir moterį. Šiuo metu kandidatus į Komisijos narius siūlo ES valstybių vyriausybės.

Parlamentas taip pat rekomenduoja 2014 m. EP rinkimus rengti ne birželį, o gegužės pabaigoje, kad būtų daugiau laiko Parlamentui pasiruošti Europos Komisijos pirmininko rinkimams, numatytiems 2014 m. liepą. Pagal ES sutartis Europos Parlamentas renka Komisijos pirmininką ir tvirtina visą jos sudėtį. Naujos Komisijos įgaliojimai turėtų prasidėti 2014 m. lapkričio 1 d.

Europarlamentarai taip pat ragina visas ES valstybes nustatyti „tinkamą ir proporcingą“ rinkimų slenkstį, kurį partijoms reikia peržengti norint gauti EP mandatų.

Rezoliucijai pritarė 316 EP narių, nepritarė 90, o susilaikė 20.

Europos Parlamentas patvirtino Baltijos lašišų apsaugos planą

Ketvirtadienį Europos Parlamentas patvirtino lašišų išsaugojimo Baltijos jūros regione planą. Jis taip pat paragino geriau reglamentuoti šią sritį ir griežčiau kovoti su neteisėta bei nedeklaruojama žvejyba.

Rezoliucijai pritarė 599 EP nariai, nepritarė 23, o susilaikė 14. EP nariai pasiekė, kad naujame šios srities reglamente būtų numatyti didesni lašišų prieaugio tikslai, taip pat sugriežtintos užaugintų lašišų paleidimo į upes taisyklės. Parlamento dėka taip pat bus sustiprinta reakcinės Baltijos lašišų žvejybos kontrolė – pasirinktinai bus tikrinama 20 proc. visų žuvies iškrovimų, o žvejai bus įpareigoti pildyti laimikio deklaraciją.

Tuo tarpu Isabellos Lövin (Žalieji, Švedija) parengtoje rezoliucijoje, kuriai pritarė 450 EP narių, nepritarė 11, o susilaikė 19, raginama visame pasaulyje griežčiau kovoti su neteisėta ir nedeklaruojama žvejyba bei geriau ją reglamentuoti. EP narių įsitikinimu, ES žuvininkystės susitarimai su užsienio šalimis turėtų būti griežtesni, kad būtų užkirstas kelias laivo vėliavos keitimui bei skatinama pagarba žmogaus teisėms.

 EP sveikina paliaubas Artimuosiuose Rytuose

Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas sveikina Kaire pasiektą Izraelio ir palestiniečių paliaubų susitarimą ir ragina abi konflikto šalis jo laikytis.

Europarlamentarai griežtai smerkia iš Gazos Ruožo į Izraelį nukreiptas raketų atakas. Jie pabrėžia, kad Izraelis turi teisę apsaugoti savo gyventojus, tačiau tik proporcingais veiksmais ir užtikrindamas civilių gyventojų apsaugą. „Visos konflikto pusės turi visapusiškai laikytis tarptautinės humanitarinės teisės, o tyčinis antpuolių nukreipimas prieš nekaltus civilius asmenis negali būti pateisinamas jokiais argumentais“, – pažymi EP.

Parlamentas „tvirtai remia dviejų valstybių sambūviu ir 1967 m. sienomis grindžiamą sprendimą, pagal kurį Jeruzalė taptų abiejų valstybių sostine, o Izraelio Valstybė ir nepriklausoma, demokratinė bei gyvybinga Palestinos Valstybė taikiai ir saugiai gyvuotų viena šalia kitos“. EP remia Palestinos siekį tapti Jungtinių Tautų narės statuso neturinčia valstybe stebėtoja, taip pat ragina nutraukti Gazos Ruožo blokadą sukūrus veiksmingą sienų kontrolės mechanizmą, kuris užkirstų kelią ginklų kontrabandai.

Taikios ir nesmurtinės priemonės yra vienintelis būdas tvariai ir ilgalaikei izraeliečių ir palestiniečių taikai pasiekti, pažymi europarlamentarai. Jie primygtinai ragina ES ir jos valstybes aktyviau veikti siekiant tvarios taikos šiame regione.

Susisiekti: Robertas Pogorelis, Spaudos tarnyba, +37068953306, robertas.pogorelis@europarl.europa.eu

A. Sarcevičiaus nuotr.

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra