Europos Parlamentas susirūpinęs A. Bialiackio areštu

Autorius: Data: 2011-09-16 , 10:00 Spausdinti

Ketvirtadienį, 2011 m. rugsėjo 15 d., priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas reiškia didelį susirūpinimą Baltarusijos žmogaus teisių gynėjo Aleso Bialiackio areštu ir pažymi, kad ES šalių ir Baltarusijos tarpusavio teisinė pagalba neturėtų tarnauti politiniam persekiojimui bei represijoms.

A. Bialiackis buvo sulaikytas remiantis informacija apie jo banko sąskaitas, kurią Baltarusijai suteikė Lietuva ir Lenkija, remdamosi abipusės teisinės pagalbos sutartimis.

Susirūpinęs blogėjančia žmogaus teisių gynėjų padėtimi Baltarusijoje, EP ragina nedelsiant ir besąlygiškai paleisti A. Bialiackį ir panaikinti jam iškeltus politiškai motyvuotus kaltinimus. Savo ruožtu Parlamentas „pabrėžia, kad ES valstybių narių ir Baltarusijos tarpusavio teisinė pagalba neturėtų tapti politinio persekiojimo ir represijų priemone“.

Europarlamentarai ragina padidinti ES spaudimą Baltarusijos valdžios institucijoms, papildyti sąrašą asmenų, kuriems draudžiama išduoti vizas ir kurių turtas turi būti įšaldytas, kad būtų įtraukti asmenys, susiję su A. Bialiackio areštu. Savo ruožtu siūloma padidinti pagalbą Baltarusijos demokratinei opozicijai ir pilietinės visuomenės organizacijoms.

EP primygtinai ragina Baltarusiją nutraukti represijas ir panaikinti draudimą burtis į neregistruotas visuomenines organizacijas, nes tai prieštarauja tarptautiniams žmogaus teisių standartams. „Galimas ES susitarimas su Baltarusija turėtų priklausyti nuo griežtų sąlygų ir turėtų būti sudarytas tik tuomet, kai Baltarusija įsipareigos paisyti demokratinių standartų, žmogaus teisių ir teisinės valstybės principų“, – sakoma rezoliucijoje.

Lietuvoje išrinktų europarlamentarų nuomonės.

Diskusijoje šiuo klausimu kalbėjęs Justas Vincas Paleckis (Socialistai ir demokratai) pasmerkė A. Bialiackio suėmimą ir įkalinimą. „ES ir Baltarusijos dialogo atnaujinimas galimas tik paleidus visus likusius politinius kalinius ir juos reabilitavus“, – pažymėjo EP narys. Jis taip pat ragino užtikrinti, kad ES šalių keitimasis teisine informacija nebūtų naudojamas politinio persekiojimo tikslais, bei kvietė Baltarusijos valdžią atsakyti į Europos Komisijos pasiūlymą pradėti derybas dėl vizų kainų sumažinimo.

Tuo tarpu Leonidas Donskis (Liberalų ir demokratų aljansas) kalbėjo: „Akivaizdu, kad režimas bando nustatyti, kaip toli jis gali eiti pažeisdamas žmogaus teises ir piktnaudžiaudamas pilietinėmis laisvėmis. Tuo pačiu metu režimas bando mūsų politinį jautrumą ir moralinio įsipareigojimo ribas. […] Turime pripažinti gėdingą faktą, kad kaltinimai A. Bialiackiui pateikti remiantis asmens duomenimis apie jį, persiųstais Lietuvos ir Lenkijos valdžios institucijų įgyvendinant dvišales teisinės pagalbos sutartis. Vis dėlto tai neatleidžia Baltarusijos valdžios institucijų nuo atsakomybės. Neturėtume sukurti iliuzijos, kad jos gali išsisukti dėl kieno nors prieštaringų reakcijų ar ES techninių klaidų. A. Bialiackis turi būti ir bus išleistas.“

Europos Parlamentas (EP) , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra