Europos Parlamentas siekia palengvinti mažesniųjų įmonių finansavimą

Autorius: Data: 2013-02-05 , 17:25 Spausdinti

Mažoms ir vidutinėms įmonėms reikia palankesnių banko paskolų, taip pat alternatyvių rizikos kapitalo formų, aiškesnių bendradarbiavimo su kreditoriais taisyklių ir greitesnių atsiskaitymų. Trečiadienį patvirtintoje rezoliucijoje Europos Parlamentas ragina pateikti svarstyti atitinkamus ES teisės aktus.

EP nariai taip pat mano, kad valstybės ar Europos centrinio banko paramą krizei įveikti gavę bankai turėtų skirti dalį paskolų mažesniosioms įmonėms. Kad įmonės lengviau gautų paskolas, raginama padėti verslininkams įgyti daugiau finansinių žinių. Aiškesnės mažų įmonių bendradarbiavimo ir keitimosi informacija su kreditoriais taisyklės (pvz. dėl įsipareigojimų kreditoriui ar ankstyvo paskolos grąžinimo) taip pat turėtų sumažinti neaiškumus, įsitikinę EP nariai.

Kadangi mažos įmonės gali labai nukentėti kitoms įmonėms vėluojant su jomis atsiskaityti, Parlamentas ragina valstybes nedelsiant įgyvendinti atitinkamą ES direktyvą, kuri įpareigoja mokėti palūkanas atsiskaitymui vėluojant daugiau kaip 30 dienų. EP taip pat kviečia Europos Komisiją sumažinti mažų ir vidutinių įmonių administracinę naštą bei išsamiai įvertinti, kokį poveikį joms turės naujai rengiami ES teisės aktai.

Rezoliucijai pritarė 538 EP nariai, nepritarė 20, o susilaikė 22. „Šiuo metu Europoje yra 23 mln. mažų ir vidutinių įmonių, turinčių specifinius poreikius. Tokia didelė įvairovė įpareigoja parengti aiškesnes jų finansų valdymo taisykles bei numatyti alternatyvas bankų paskoloms. Naujoviškos rizikos kapitalo formos gali tam padėti“, – teigė EP pranešėjas Philippe de Backer (Liberalai ir demokratai, Belgija).

Robertas POGORELIS
EP atstovas Lietuvos žiniasklaidai
Naugarduko 10, LT-01309 Vilnius
Tel. +370 5 2121530
Mob.tel. +370 689 53306

Europos Parlamentas (EP) , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra