Europos Parlamentas ragins rinkėjus „veikti, spręsti ir paveikti“

Autorius: Data: 2013-09-10 , 16:23 Spausdinti

2013 m. rugsėjo 10 d. Europos Parlamentas (EP) oficialiai pristatė visuomenės informavimo ir aktyvinimo kampaniją, kuri tęsis iki kitų metų gegužę vyksiančių europinių rinkimų ir po jų, kol naujasis Parlamentas išrinks Europos Komisijos pirmininką. Kampanijos šūkis – „Veik. Spręsk. Paveik“.

Ši kampanija turės keturis etapus. Pirmajame, kuris prasideda dabar, bus siekiama paaiškinti visuomenei naujus Europos Parlamento įgaliojimus ir jų poveikį žmonėms, gyvenantiems Europos Sąjungoje. Dauguma ES šalyse galiojančių įstatymų dabar priimami ES lygmeniu, taigi Europos Parlamento galios yra ne mažesnės negu tos, kurias turi valstybių parlamentai.

Šiame etape taip pat bus pristatytas kampanijos šūkis „Veik. Spręsk. Paveik“, kuris ragins žmones daugiau domėtis tuo, kas sprendžiama Briuselyje arba Strasbūre, ir nepraleisti galimybės patiems paveikti šiuos sprendimus.

„Didžiausia galimybė žmonėms daryti įtaką ES sprendimų priėmimo procesui yra balsuoti Europos Parlamento rinkimuose, – pabrėžė Anni Podimata (Socialistai ir demokratai, Graikija) – viena iš dviejų EP pirmininko pavaduotojų, atsakingų už komunikaciją. – ES rinkėjai turės išimtinę galimybę nuspręsti, kokia bus politinė dauguma naujajame Parlamente, kuris penkerius metus po rinkimų spręs dėl būsimų teisės aktų, taisys politikos trūkumus ir kels visuomenei svarbius klausimus.“

„Europos Parlamentas yra ES piliečių rūmai, o jo nariai yra piliečių balsas ES sprendimų priėmimo procese, – pabrėžė Othmar Karas (Europos liaudies partija, Austrija), kitas EP pirmininko pavaduotojas, atsakingas už komunikaciją. – Šie rinkimai bus kitokie, nes renkant Europos Komisijos pirmininką privalės būti atsižvelgta į EP rinkimų rezultatus. Todėl visuomenės informavimo kampanija vyks ne tik iki rinkimų, bet ir po jų, kol Parlamentas išrinks Europos Komisijos pirmininką ir patvirtins naująją Komisijos politinę darbotvarkę.“

Antrajame etape, kuris tęsis nuo šių metų spalio iki kitų metų vasario, bus pabrėžiamos penkios pagrindinės temos – ekonomika, užimtumas, gyvenimo kokybė, pinigai ir ES reikšmė pasaulyje. Tuo metu vyks interaktyvūs renginiai įvairiuose Europos miestuose.

Trečiasis etapas – tikroji rinkimų kampanija – prasidės kitų metų vasario mėn. Jame daugiausia dėmesio bus skiriama 2014 m. gegužės 22–25 d. rinkimų datai populiarinti.  Rinkimams artėjant, šios datos bus pridėtos prie logotipo. Lietuvoje EP rinkimai vyks gegužės 25 d., sekmadienį.

Galutinis informavimo kampanijos etapas vyks po rinkimų – jame daugiausia dėmesio bus skiriama naujai išrinktam Europos Parlamentui, jame vyksiančiam balsavimui dėl naujo Europos Komisijos pirmininko bei naujos Komisijos inauguracijai.

Europos Parlamento nustatytos taisyklės sušvelnins būsto paskolų rizika

Antradienį, rugsėjo 10-ąją, Europos Parlamentas preliminariai pritarė naujoms būsto paskolų taisyklėms. Būsto pirkėjai, planuojantys gauti paskolą, turės būti geriau informuoti apie jos kaštus ir riziką, taip pat bus geriau apsaugoti nuo rinkų svyravimų, kurie gali lemti paskolos pabrangimą. Kartu paskolos gavėjai bus labiau apsaugoti tuo atveju, jei susidurtų su paskolos grąžinimo sunkumais. Prieš galutinį balsavimą EP nariai siekia užtikrinti, kad jos bus tinkamai įgyvendintos ES valstybėse.

Naujosios taisyklės bus taikomos paskoloms, susijusioms su gyvenamosios paskirties turtu ir žeme, kurioje šis turtas įsikūręs ar planuojamas statyti. Nors dalis reikalavimų bus lankstūs, nes būtina atsižvelgti į skirtingų ES valstybių kredito ir būsto rinkas, visose valstybėse paskolos gavėjai turės gauti tos pačios formos informaciją apie būsimą paskolą.

Prieš pasirašydamas kredito sutartį vartotojas turės gauti jam pritaikytą informaciją, turi leis palyginti rinkoje esančius kreditus, įvertinti jų kaštus ir ilgalaikes finansines pasekmes. Be to, vartotojui siūlomos paskolos sąlygos turės atitikti jo finansinę padėtį ir atsižvelgti į galimas finansines rizikas ateityje. Be to, prieš pasirašant sutartį arba po jos pasirašymo paskolos gavėjams turės būti suteiktas septynių dienų laikotarpis galutiniam sprendimui priimti.

EP nustatė lankstesnes išankstinio paskolos grąžinimo sąlygas ir uždraudė skirti už tai baudą vartotojui. Tačiau kreditoriai turės teisę tikėtis teisingos ir objektyvios kompensacijos už išankstinį kredito grąžinimą, o konkrečias jos sąlygas galės nustatyti kiekviena ES valstybė.

Prieš pasirašydami sutartį dėl paskolos užsienio valiuta vartotojai turės būti įspėti, kad gali kisti paskolos dydis. Be to, tam tikrais atvejais vartotojui turės būti sudaryta galimybė keisti paskolos valiutą pagal tokį kursą, kuris numatytas sutartyje.

Europarlamentarai paragino ES valstybes užtikrinti, kad, paskolos gavėjams nesugebant gražinti paskolos, nekilnojamasis turtas būtų parduotas už geriausią rinkos kainą, taip pat būtų pritaikytos priemonės, leidžiančios grąžinti skolą palankesnėmis sąlygomis.

EP nariai taip pat įtraukė nuostatą, leidžiančią kreditoriui ir vartotojui paskolos sutartyje numatyti, kad norint grąžinti kreditą pakanka kreditoriui grąžinti arba perduoti garantiją, t. y., patį turtą.

Europarlamentarai pritarė taisyklių pataisoms, tačiau nebalsavo dėl galutinio dokumento, nes nori įsitikinti, kad ES valstybės pasirengusios tinkamai įgyvendinti šias taisykles, dėl kurių iš esmės jau pasiektas kompromisas.

Susisiekti: Robertas Pogorelis, Spaudos tarnyba, +370 68 95 33 06, robertas.pogorelis@europarl.europa.eu

Europos Parlamentas (EP) , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra