Europos Parlamentas pritarė istoriniam ES ir Irako bendradarbiavimo susitarimui

Autorius: Data: 2013-01-18 , 10:21 Spausdinti

Ketvirtadienį, 2013 m. sausio 17 d., Europos Parlamentas didele balsų dauguma ratifikavo pirmąjį istorijoje Europos Sąjungos ir Irako partnerytės ir bendradarbiavimo susitarimą. Kartu priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai reiškia susirūpinimą dėl žmogaus teisių pažeidimų bei tebesitęsiančio smurto Irake ir ragina sustiprinti ES pozicijas šioje šalyje.

2012 m. gegužės 11 d. pasirašytas partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimas, galiosiantis dešimt metų, sustiprins ES ir Irako ryšius įvairiose srityse – nuo politinio dialogo iki prekybos ir investicijų. Susitarimu siekiama palaikyti Irako demokratizavimą, normalizuoti šios šalies santykius su tarptautine bendruomene, taip pat užtikrinti žmogaus teises ir kovoti su terorizmu bei ginklų platinimu.

Kartu priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai reiškia susirūpinimą dėl tebesitęsiančių smurto išpuolių prieš civilius Irako gyventojus, visų pirma tautines mažumas ir religines bendruomenes. Jie ragina Irako valdžią imtis veiksmų sustabdyti smurtą. Siekdamas sustiprinti ES vaidmenį Irake, Parlamentas siūlo skirti daugiau išteklių ES delegacijai Bagdade.

EP pranešėjas šiuo klausimu Mario Mauro (Europos liaudies partija, Italija) pažymėjo: „Šis partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimas rodo ES pasiryžimą atlikti svarbų vaidmenį Irake pereinamuoju laikotarpiu. Siekdami iškeltų politinių ir strateginių tikslų, turime šiai šaliai skirti pakankamai žmogiškųjų bei finansinių išteklių.“

Robertas Pogorelis, EP atstovas Lietuvos žiniasklaidai, Naugarduko 10, LT-01309 Vilnius, tel+370 5 2121530 

BFL nuotr.

Europos Parlamentas (EP) , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra