Europos Parlamentas paskelbė 2013-uosius Europos piliečių metais

Autorius: Data: 2012-10-24 , 14:00 Spausdinti

Antradienį Europos Parlamentas balsavo už tai, kad 2013 m. būtų paskelbti Europos piliečių metais. Kitąmet vyks daug renginių, skirtų informuoti visuomenę, ypač jaunimą, apie ES piliečių teises studijų, darbo, verslo, pensijų ir kitose visiems ES piliečiams aktualiose srityse. Rezoliucijai pritarė 518 EP narių, nepritarė 63, o susilaikė 19.

Kitąmet sukaks 20 metų nuo ES pilietybės įsteigimo. Pagal ES sutartį kiekvienas ES pilietis turi tam tikras teises, tarp kurių yra teisė laisvai judėti ir apsigyventi kitoje ES valstybėje, teisė balsuoti ir būti renkamam Europos ar savivaldybių rinkimuose, taip pat teisė pateikti peticiją Europos Parlamentui.

ES piliečiai dar mažai žino apie šias teises, todėl jiems skirti metai leis geriau supažindinti visuomenę, ypač jaunimą, su šiomis teisėmis. Akademinės ir profesinės kvalifikacijos pripažinimas, keleivių ir vartotojų teisės, sveikatos ir socialinė apsauga kitose ES šalyse, galimybė dalyvauti studentų mobilumo programoje Erasmus – tai tik dalis sričių, kurioms bus skirtos Europos Sąjungos, valstybių, regionų bei vietos lygmens informacinės kampanijos ir renginiai.

„Ekonominės, politinės ir socialinės krizės metu, kai liko vos 20 mėnesių iki kitų Europos Parlamento rinkimų, labai svarbu, kad ES pilietybė ir demokratinis piliečių būtų tarp svarbiausių politinės darbotvarkės klausimų“, – pažymėjo EP pranešėja Antigoni Papadopoulou (Socialistai ir demokratai, Kipras).

Europos Parlamentas (EP) ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra