Europos Parlamentas aptarė oro transporto sutrikdymą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Antradienio (2010 04 20) rytą Europos Parlamentas aptarė padėtį, susiklosčiusią sutrikus oro transportui po vulkano išsiveržimo Islandijoje. Europarlamentarai svarstė, ar ES neturėtų padėti skrydžių bendrovėms įveikti patirtus nuostolius, taip pat ragino veiksmingiau plėtoti Europos geležinkelių transportą.

Nors ES neturi ormalių galių koordinuoti oro erdvę, Sąjungos šalių atsakas į kilusią krizę buvo darnus ir lankstus, teigė ES Tarybai pirmininkaujančios ispanijos Europos reikalų ministras Diego López Garrido. Jis informavo, jog pirmadienio vakare  ES šalių transporto ministrai vaizdo konferencijoje pritarė „Eurocontrol“ nutarimui iš dalies atverti Europos oro erdvę, suskirstyti į tris zonas pagal vulkaninių dulkių kiekį ir nuolat atnaujjinti duomenis. valstybės taip pat imasi pastangų saktinti gyventojus naudotis kitos rūšies transportu, pridūrė ministras. 
 
ES transporto komisaras Siim Kallas sveikino sprendimą iš dalies atverti Europos oro erdvę. Jis pažymėjo poreikį reaguoti į situaciją Europos mastu, tačiau pabrėžė, kad Europos Komisijos galios šioje srityje yra ribotos, o sprendimas uždaryti oro erdvę buvo rekomenduotas nepriklausomų ekspertų. Komisaro įsitikinimu, aviacijos sauga yra svarbiausias prioritetas ir dėl jos negali būti daroma kompromisų. Jis informavo, jog Komisija bendradarbiauja su ES šalių ministrais bei „Eurocontrol“ siekdama atnaujinti skrydžius. Savo ruožtu S. Kallas paragino valstybes veiksmingai įgyvendinti „bendro Europos dangaus“ teisės aktus, taip pat geriau užtikrinti ES reglamente numatytas keleivių teises.
 
EP politinių frakcijų nuomonės
 
Nors teisinga teikti prioritetą skrydžių saugai, dėl sustabdytų skrydžių Europos visuomenė ir ekonomika patiria didelių sunkumų, todėl svarbu atverti oro erdvę kuo greičiau, pažymėjo Europos liaudies partijos atstovė Corien Wortmann-Kool (Nyderlandai). Ji pridūrė, jog ES galėtų skirti lėšų skrydžių bendrovių patirtiems nuostoliams kompensuoti.
 
Socialistų ir demokratų lyderis Martin Schulz (Vokietija) atkreipė dėmesį į dešimtis tūkstančių užstrigusių žmonių, negalinčių pasiekti savo kelionės tikslo ar namų. Jis ragino suderinti ES šalių geležinkelių sistemas, kad ateityje keleiviai turėtų alternatyvą panašiais atvejais. EP narys atkreipė dėmesį ir į didžiulius skrydžių bendrovių patirtus nuostolius.
 
„Gamta įrodė esanti stipresnė negu technika“, – teigė Liberalų ir demokratų aljanso atstovė Gesine Meißner (Vokietija). Pasak jos, „jau dvidešimt metų kalbama apie bendrą transporto rinką“, tačiau padaryta nepakankamai – pavyzdžiui, iki šiol neįmanoma nusipirkti traukinio bilieto iš Šiaurės į Pietų Europą.
 
Žaliųjų vardu kalbėjęs Michael Cramer (Vokietija) teigė esąs dėkingas dėl sprendimo uždaryti Europos oro erdvę, nes „sauga, o ne pelnas turi būti prioritetas“. EP nario teigimu, ši padėtis išryškino poreikį daugiau investuoti į saugiausią ir ekologiškiausią transporto rūšį – geležinkelius.
 
Tuo tarpu Europos konservatorių ir reformistų atstovas Pieter Van Dalen (Nyderlandai) kritikavo „nelankstų“ sprendimą uždaryti tokią didelę oro erdvę. Pažymėjęs, jog bandomieji skrydžiai įrodė, jog skraidyti saugu, EP narys sveikino sprendimą iš dalies atkurti skrydžius.
 
Europos vieningųjų kairiųjų atstovas Lothar Bisky (Vokietija) sveikino už aviacijos saugą atsakingų institucijų sprendimą „nežaisti su žmonių gyvybėmis“. Jis ragino pasirašyti „įpareigojantį susitarimą“ su skrydžių bendrovėmis, kuris užtikrintų, kad dėl šios krizės jos neatleistų darbuotojų ir nesumažintų jų atlyginimų.
 
Savo ruožtu Laisvės ir demokratijos Europos frakcijos atstovas Francesco Speroni (Italija) kritikavo atsakingas institucijas už tai, kad jos „per lėtai“ reagavo į situaciją ir uždarė visą oro erdvę, užuot laiku priėmusios specifines priemones.
 
Dauguma europarlamentarų sugebėjo atvykti į EP plenarinę sesiją Strasbūre
 
Daugiau kaip pusė EP narių sugebėjo atvykti į Strasbūrą, kur šią savaitę vyksta Parlamento plenarinė sesija. Pirmadienio posėdyje dalyvavo 408 europarlamentarai iš 736, nepaisant oro transporto trikdžių Europoje.
 
Daugiau negu pusės europarlamentarų dalyvavimas leido tęsti Parlamento darbą šią savaitę Strasbūre, įskaitant debatus dėl padėties, susiklosčiusios sutrikus oro transportui po vulkano išsiveržimo Islandijoje. EP nariai išklausė Komisijos ir ES Tarybos atstovų pareiškimus dėl Sąjungos šalių atsako į kilusią krizę, kuri paveikė milijonus europiečių.
 
Kita vertus, šioje sesijoje atsisakyta balsavimo, kadangi dėl oro transporto suvaržymų neužtikrinamas vienodas deputatų atstovavimas iš skirtingų ES šalių, nors ir dalyvauja būtinas narių skaičius.
 
Daugiau informacijos rasite pranešime spaudai: <EPIB_PS_2010_04_20.doc>
 
Susisiekti: Rolandas Pyragis, EP Informacijos biuras Lietuvoje, Naugarduko g.10, 01309 Vilnius, tel. (8 5) 212 1530, 212 0766, mob. (+370) 689 53306, faks. (8 5) 261 9828
 
Reuters Scand/ScanPix nuotr.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra