Europos Parlamentas: „Nauja energetikos strategija Europai 2011–2020 m.“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Š. m. rugsėjo 2 d., ketvirtadienį, Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetas svarstė pranešimo Nauja energetikos strategija Europai 2011-2020 m.“ projektą.
 
Projekte pabrėžiama Europos vidaus energetikos rinkos ir visą Europą apimančio, valstybių narių sienomis neapriboto energetikos tinklo svarba ES politikos tikslų įgyvendinimui.
 
Projekte teigiama, kad reikėtų sustiprinti energetikos rinkos reguliavimo institucijų vaidmenį ir nacionalinių reguliavimo institucijų ir Komisijos bendradarbiavimą, ypač mažmeninėse ir didmeninėse rinkose. Taip pat pabrėžiama, kad kai kurioms valstybėms narėms reikia papildomos Sąjungos paramos infrastruktūrai, pvz., senų elektrinių, elektros tinklų ir tiekimo tinklų pakeitimui, nes vien rinkos jos suteikti negali.
 
Naujoje energetikos strategijoje Europai 2011-2020 m. nemažai dėmesio skiriama Energetiniam saugumui:
 
* kartu su Europos išorės veiksmų tarnyba Komisija turėtų užtikrinti, jog Sąjunga dėl energijos kalbėtų vienu balsu;
* energetikos skyrius, apimantis politinį ir techninį bendradarbiavimą, turėtų būti sustiprintas kiekviename susitarime su kaimyninėmis valstybėmis, visų pirma stiprinant energijos vartojimo efektyvumo programas ir vidaus rinkos taisykles.
 
Europos Parlamentas:
 
* ragina Komisiją ir dalyvaujančias valstybes nares ir toliau tęsti ES dujotiekio „Nabucco“ projekto įgyvendinimą;
 
* ragina skatinti DESERTEC ir Viduržemio jūros regiono saulės energijos plano iniciatyvas, remiant decentralizuotas saulės energijos elektrines Šiaurės Afrikos regione ir jų prijungimą prie tinklų;
 
* mano, kad minimalių ES standartų dėl licencijavimo ir naujų atominių elektrinių projektų sertifikavimo sukūrimas būtų naudingas;
 
* skatina ir palaiko SGD terminalų statybą, ypač šalyse, kuriose dujų tiekimas yra labiausiai nepatikimas.
 
* Europos Parlamentas pabrėžia, kad reikia skatinti mokslinius tyrimus, technologijų plėtrą ir inovacijas, kurie turėtų padėti ne tik mažinti išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir užtikrinti energijos tiekimo saugumą, bet ir pagerinti Europos pramonės įmonių konkurencingumą.
 
Plačiau: Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto puslapyje internete
 
www.eic.lrs.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra