Europos lietuvių jaunimo suvažiavimas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Rugpjūčio 12-16 dienomis ispanijoje vyko antrasis Europos lietuvių jaunimo suvažiavimas. Jame dalyvavo beveik 30 jaunimo atstovų iš dešimties Europos valstybių. Susirinkome Salou mieste, 100 km nuo vieno iš didžiausių Ispanijos miestų Barselonos, Katalonijoje. Buvo gera proga pailsėti, nes Ispanijoje daugiau saules negu Latvijoje, Viduržemio jūra, palmės, susipažinti su naujais draugais ir susitikti su senaisiais. Latvijos lietuvių jaunimui atsivavau as kartu su savo dukryte Marta, kuri Ispanijoje atšventė šešių mėnesių sukaktį. Suvažiavimo dalyviai net juokavo, kad Marta yra šio sąskrydžio simbolis. Visi ją norėjo panešioti, pakalbinti (ne tik lietuviai, bet ir katalonai). Marta kantriai ir ramiai dalyvavo visuose posedžiuose, diskusijose.
Pirmą dieną atvykome, įsikūrėme. Vakare vyko susipažinimo vakarėlis. Antrą dieną važiavome į Barseloną, į Katalonijos Parlamentą, kur mūsų jaunimo delegaciją labai draugiškai priėmė. Susipažinome su katalonų siekiu atsiskirti nuo Ispanijos. Po posėdžio turėjome galimybę apžiūrėti parlamentą, Barselonos pasididžavimą – architekto Gandi projektuotą ir statytą Šventosios šeimos katedrą, Guel parką, pasivaikščioti po senamiestį.
Trečia diena buvo pati svarbiausia – studijų diena.
Su katalonų problema supažindino katalonų – lietuvių asociacijos prezidentas Ksavieras Batalla. Įdomių idėjų apie Lietuvos ir užsienio lietuvių ateitį pateikė Europos parlamento ryšių su Rusija, Ukraina ir Baltarusija administratorius Arnoldas Pranckevičius. Daugiausia dėmesio buvo skirta pilietybės klausimui : jaunieji Europos lietuviai prašo, kad Lietuvos pilietybės išlaikymas įgijus kitos valstybės pilietybę būtų sprendžiamas kitu keliu nei šaukiant referendumą. Taip pat buvo diskutuota apie lietuvišką televiziją, apie Lietuvoje rengiamas įvairias išeivijai skirtas strategijas. Dar vienas kreipimasis, skirtas PLB valdybai – dėl lietuvių vaikų paprastesnio keliavimo į Lietuvą ir iš jos. Paskutinis sąskrydžio dalyvių nutarimas buvo kitą suvažiavimą surengti ateinančią vasarą Lietuvoje. Ispanijos lietuvių jaunimo sąjungos pirmininko ir pagrindinio renginio organizatoriaus Raimundo Michnevičiaus nuomone „Tiek pirmasis, tiek antrasis sąskrydis turėjo didžiulės naudos. Labai svarbu, kad lietuvių jaunimas, išsibarstęs po Europą, kartas nuo karto susitiktų ir pabendrautų. Svarbu žinoti kaip mums sekasi, pasidalinti patirtimi, užmegsti ir sutvirtinti ryšius“.
Po diskusijų ir posėdžių visi, apsivilkę vienodus geltonus sąskrydžio dalyvių marškinėlius su užrašu „Keliauk aplink pasaulį, bet sugrįžk ten, kur gimei“, susirinkome kempingo kavinėje prie didžiulio televizoriaus ekrano stebėti krepšinį. Čia virdavo aistros nes, kaip sakoma, krepšinis yra antroji lietuvių religija.
Šis sąskrydis buvo labai naudingas, todėl reikia padėkoti Tautinių mažumų ir išeivijos departamentui ir Katalonijos turizmo departamentui už paramą bei renginį organizavusiai Katalonų ir lietuvių asociacijai.

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra