Europos lietuvių dvasininkų suvažiavimas Vokietijoje

Autorius: Data: 2012-03-05 , 08:35 Spausdinti

2012 metų vasario 27 – kovo 1 dienomis Vokietijos Vasario 16-osios lietuvių gimnazijoje vyko tradicinis pastaruoju metu jau kas antri metai vykstantis Europos lietuvių dvasininkų suvažiavimas.

Jame dalyvavo kunigai, tarnaujantys įvairiose Europos šalyse: kun. Egidijus Arnašius iš Dublino (Airija), kun. Petras Tverijonas iš Londono ir kun. Donatas Klimašauskas iš šiaurinės Jungtinės Karalystės dalies bei lankantis lietuvių bendruomenę Škotijoje, kun. Vidas Vaitekūnas tarnaujantis įvairiuose Vokietijos miestuose, mons. Petras Šiurys globojantis Romos, Milano ir Genuje lietuvių bendruomenes, t. Kazimieras Ambrasas SJ, kartą per mėnesį aplankantis Paryžiaus lietuvių bendruomenę, kun. Bernardas Augaitis iš Seinų, kun. Viktoras Bilotas iš Sibiro, tarnaujantis Novosibirsko ir Krasnojarsko krašte bei kartu lankantis lietuvių vietines bendruomenes. Suvažiavimui vadovavo Lietuvos Vyskupų Konferencijos delegatas Užsienio lietuvių katalikų sielovadai prel. Edmundas J. Putrimas, kartu dalyvavo vysk. Gintaras Grušas, užsienio lietuvių sielovados referentė ses. Pranciška Neringa Bubelytė FDCJ. Vieną dieną suvažiavime svečiavosi Vokietijos liuteronų bažnyčios atstovas lietuvis kun. Valdas Jelis.

Suvažiavimo svečius pirmadienio vakarą labai šiltai ir svetingai pasitiko Vasario 16-osios gimnazijos direktorė dr. Bronė Narkevičienė. Po vakaro maldos suvažiavimo dalyviams buvo suorganizuotas vakaras, į kurį buvo pakviesti ir lietuvių bendruomenės Pirmininkas, nariai. Čia buvo puiki galimybė ne tik sužinoti apie sielovadą įvairiuose Europos kraštuose, bet ir gyvai pabendrauti, kiekvieną suvažiavimo dalyvį pakalbinti asmeniškai.

Antroji ir trečioji suvažiavimo dienos buvo skirtos pastoraciniams klausimams. Buvo atkreiptas dėmesys į popiežiaus Benedikto XVI šių metų migrantų ir pabėgėlių dienai skirtą laišką „Migracija ir naujoji evangelizacija“, taip pat pristatytos LVK patvirtintos „Tikinčiųjų parengimo įkrikščioninimo, Susitaikymo bei Santuokos sakramentams nuorodos“, kurios artimiausiu metu pagal galimybes bus skelbiamos visose užsienio parapijose. Dokumentas labai aiškiai įvardija sąlygas, kurios yra būtinos, iš užsienio grįžtantiems tautiečiams norint Sakramentus priimti Lietuvoje.

Vasario 16-sios gimnazijoje dirbantis katalikų tikybos mokytojas Darius Subačius kartu su kunigais Vidu Vaitekūnu ir Valdu Jeliu pasidalino savo sielovadinėmis iniciatyvomis, gražiai puoselėjama ekumenizmo dvasia, bet kartu ir rūpesčiais, prieš metus netekus kun. Jono Dėdino, kuris daugelį metų buvo vietinių lietuvių ir gimnazijos „širdis“ ne tik daugeliui suaugusiųjų, bet ir gimnazistų – pastariesiems jis atstojo tėvą. Taigi atkreiptas rimtas dėmesys į dar vieno kunigo šiame Vokietijos regione poreikį. Toks pat poreikis išreikštas ir Sibiro nuo vienos vietovės iki kitos labai dideliais atstumais nutolusių lietuvių pastoracijoje, prašant dar vieno kunigo būtent į Krasnojarsko kraštą.

Kitų Europos kraštų sielovadininkai taip pat pasidalino savo veikla, pastoracinėmis tendencijomis, privalumais ir trūkumais. Ypatingas dėmesys skirtas Jungtinės Karalystės šiaurinės dalies bei Škotijos lietuvių sielovadai bei ją dar labiau įtakoti galinčiai informacijos sklaidai, Punsko ir Seinų krašto lietuvių vienybės klausimams, galimybes daugiau tarp lietuvių skleisti „Villa Lituania“ Romoje. Aptartos pal. Jurgio Matulaičio metų programų įgyvendinimo galimybės, pateikti pasiūlymai. Kun. E. Arnašius supažindino su birželio mėnesį vyksiančio 50-ojo Pasaulinio Eucharistinio Kongreso Dubline registracijos ir dalyvavimo galimybėmis, o parapijų ir misijų jaunimą pakviesta dalyvauti Pasaulio Jaunimo dienose Brazilijoje.

Suvažiavimo svečias, Europos lietuvių kultūros centro vadovas ir Vokietijos Lietuvių Bendruomenės narys Rimas Čuplinskas papasakojo apie Vasario 16-osios gimnazijos pradžią, istoriją, jos veiklą kitų Vokietijos gimnazijų kontekste, tendencijas, taip pat pasidalino įžvalgomis apie Lietuvių bendruomenės Vokietijoje archyvą, sukauptą gausią biblioteką.

Vienas suvažiavimo vakaras buvo skirtas dvasininkų susitikimui su gimnazistais, kurie išgirdo visų suvažiavimo dalyvių liudijimus apie pašaukimą; kitos dienos popietėje lankytasi dailininkės Meilės Veršelienės meno galerijoje.

Suvažiavimo dalyviai labai džiaugėsi ne tik gimnazijos ir bendruomenės šeimininkų svetingumu, bet ir tuo, jog kasdien kartu galėjo švęsti Eucharistiją, melstis Valandų liturgiją bei Dievo Gailestingumo vainikėlį gimnazijos „Visų Lietuvos šventųjų“ koplyčioje, aplankyti net senąjį Viduramžių universiteto miestą Heidelburgą. Dvasininkai išgyveno tikrą bendrystę, įkvėpusią juos dar gilesniam kunigystės pašaukimui bei platesnei lietuvių sielovadai užsienyje.

Ses. Pranciška FDCJ

Religija , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra