Europos Komisijos spalio 13 d. pranešimai spaudai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Skaitmeninė darbotvarkė. Namų ūkių tyrimo duomenimis, internetu naudojasi daugiau europiečių, tačiau jiems susirūpinimą kelia kainos ir saugumas
 
Europos Komisijos Eurobarometro tyrimo, per kurį apie naudojimąsi internetu, telefono ryšiu ir televizija buvo apklausta 27 000 ES namų ūkių, rezultatai rodo, kad skaitmeninėmis technologijomis naudojasi vis daugiau europiečių. Vis daugiau europiečių užsisako fiksuotos kainos paslaugų paketus, kuriuos sudaro plačiajuosčio interneto ir skaitmeninės televizijos paslaugos. Dėl intensyvesnės plačiajuosčio ryšio plėtros vis daugiau europiečių jungiasi prie interneto, o socialinių tinklų svetainėmis dabar naudojasi 35 proc. gyventojų. Tačiau jiems susirūpinimą kelia paslaugų kaina, kokybė ir saugumas, taip pat laisvė internete. Penktadalis fiksuotojo ir judriojo interneto ryšio naudotojų teigia patyrę problemų dėl užblokuoto turinio ir taikomųjų programų. 2010 m. gegužės mėn. Komisijos paskelbtoje Europos skaitmeninėje darbotvarkėje ne tik nustatyti plataus užmojo tikslai, kad plačiajuosčiu internetu galėtų naudotis visi Europos piliečiai, bet ir pateikta konkurencijos skatinimo, patikimumo didinimo ir saugumo stiprinimo priemonių (žr. IP/10/581, MEMO/10/199 ir MEMO/10/200).
 
Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/13102010_skaitmenine_darbotvarke_lt.htm

 
 
Šengeno sienų kodekso įvertinimas. Komisija sunerimusi dėl nurodytų sunkumų keleiviams
 
Šengeno sienų kodekso taikymo, kiek tai susiję su vidaus sienomis, ataskaitoje Komisija pateikia tris konkrečius susirūpinimą keliančius klausimus: sunkumai, patiriami dėl tam tikrose vidaus pasienio zonose tariamai vykdomų reguliarių ir sistemingų patikrinimų; nepanaikintos kliūtys sklandžiam eismo srautui sienos kirtimo keliais punktuose prie vidaus sienų ir vėlavimas pranešti apie suplanuotą vidaus sienų kontrolės atnaujinimą.
 
Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/13102010_sengenas_lt.htm

 
 
Naftos gavyba atviroje jūroje. Europos Komisija siūlo ES saugos taisykles
 
Europos Komisija pirmąkart ketina visapusiškai reglamentuoti naftos platformų veiklą, kad jų saugos standartai būtų aukščiausi pasaulyje. Komunikate dėl naftos ir dujų žvalgymo ir gavybos saugos Komisija svarsto naujų ES standartų, tarp jų – gręžimo leidimų suteikimo ir platformų patikros kriterijų, taip pat saugos kontrolės sistemų, nustatymą.
 
Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/13102010_nafta_lt.htm

 
 
2010 m. Europos kelių eismo saugos dienų tikslas – saugesnis kelių eismas
 
2010 m. spalio 13–14 d. Briuselyje trečią kartą rengiamos Europos kelių eismo saugos dienos. Šia proga Europos Komisija kartu su ES pirmininkaujančia Belgija organizuoja konferenciją, kurioje bus gvildenama daug temų: sužeistieji keliuose, įvairių grupių kelių eismo dalyviams kylantys sunkumai, ir infrastruktūra. Konferencijoje itin daug dėmesio bus skiriama tarpvalstybinei kovai su daugiausia žūčių sukeliančiais teisės pažeidimais. Taip pat per šią konferenciją bus pristatytos 2011–2020 m. ilgalaikės Europos kelių eismo saugos politikos kryptys. Kartu su už transportą atsakingu Komisijos pirmininko pavaduotoju Siimu Kallasu renginyje taip pat dalyvaus Belgijos federalinis judumo ministras Etienne“as Schouppe“as bei Europos Parlamento transporto ir turizmo komiteto pirmininkas Brianas Simpsonas.
 
Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/13102010_keliai_lt.htm

 
 
Europos Komisija konsultuojasi, kaip patobulinti Europos audito rinką
 
2010 m. spalio 13 d. Europos Komisija pradėjo plataus masto konsultacijas dėl teisės aktų nustatyto audito vaidmens ir apskritai dėl aplinkos, kurioje atliekamas auditas. Po šios finansų krizės turėtume užduoti klausimą, ar auditoriai gali atlikti svarbesnį vaidmenį, kad ateityje bet kokia nauja finansinė rizika būtų mažesnė. Krizė išryškino tam tikrų audito sektoriaus trūkumų, kuriuos reikėtų nagrinėti išsamiau. Šis darbas audito srityje – mūsų pastangų pasimokyti iš krizės ir reformuoti finansų sektorių dalis. Visų pirma Komisija norėtų aptarti, ar atlikus auditą pateikiama tinkama informacija visiems finansų sektoriaus dalyviams, ar yra audito įmonių nepriklausomumo problemų, ar nėra kokios rizikos dėl koncentruotos rinkos, ar būtų naudinga audito įmones prižiūrėti Europos lygmeniu ir kaip būtų geriausia atsižvelgti į mažųjų ir vidutinių įmonių poreikius. Atsakymus į konsultacijų klausimus galima teikti iki 2010 m. gruodžio 8 d.
 
Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/13102010_auditas_lt.htm

 
 
Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:
 
http://europa.eu/press_room/index_en.htm
 
http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500
 
 
Spaudos ir informacijos skyrius
Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje
Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius
Tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192
www.europa.eu/lietuva
 
Gerd Altmann/Pixelio nuotr.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra