Europos Komisijos 2011 m. birželio 2 d. pranešimai žiniasklaidai

Autorius: Data: 2011-06-03 , 08:10 Spausdinti

Bendra Europos prieglobsčio sistema. Didesnė tarptautinės apsaugos prašančių asmenų apsauga ir solidarumas
 
Komisija siekia iki 2012 m. užbaigti kurti bendrą Europos prieglobsčio sistemą (BEPS). Iš dalies pakeistais Priėmimo sąlygų ir Prieglobsčio procedūrų direktyvų pasiūlymais bus užtikrinta greitesnė tvarka ir teisingesnės bei veiksmingesnės taisyklės, kurios bus naudingos ir valstybėms narėms ir tarptautinės apsaugos siekiantiems asmenims. Jose atsižvelgiama į patirtį, įgytą per pastaruosius metus vykusias derybas Ministrų Taryboje ir Europos Parlamente ir konsultacijas su pabėgėlių asociacijomis ir Jungtinių Tautų vyriausiuoju pabėgėlių reikalų komisaru (JTVPRK). Šiuo metu reikia pereiti prie derybų dėl likusių prieglobsčio srities teisės aktų rinkinio elementų.
 
Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/01062011_prieglobscio_sistema_lt.htm

Dar 50 000 turistų ne sezono metu keliaus į ES ir į Pietų Ameriką
 
Kelionėms ne sezono metu paskatinti Europos Komisija pradeda naują Pietų Amerikos ir Europos bendradarbiavimo projektą. Šiuo projektu keliautojų ne sezono metu skaičių tikimasi padidinti dar 50 000. Naujosios reklaminės kampanijos paskatins 25 000 Pietų Amerikos gyventojų nuo 2012 m. spalio mėn. iki 2013 m. kovo mėn. apsilankyti Europoje, o 25 000 europiečių nuo 2013 m. gegužės iki spalio mėn. – apsilankyti Pietų Amerikoje. Apie projektą vakar oficialiai paskelbta Briuselyje, kur visos suinteresuotosios šalys susirinko pasirašyti susitarimo memorandumą.
 
Šiame projekte dalyvaus su Lietuvos partneriais bendradarbiaujantys emigrantai iš Lietuvos, jų šeimos nariai ir giminaičiai, turizmą, istoriją, teologiją, gastronomiją, architektūrą ir (arba) kultūrą studijuojantys studentai, restoranų savininkai ar darbuotojai ir jų šeimos nariai, taip pat vyresni nei 60 metų asmenys. Lietuvos Respublikos Vyriausybės suinteresuotosios šalys yra Nacionalinės turizmo verslo asociacijos ir Lietuvos turizmo asociacijos nariai, kelionių organizatorių „West Express“ ir „Senamiesčio gidas“ atstovai, taip pat Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai.  
 
Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/01062011_turistai_ne_sezono_lt.htm
 
Europos Komisija teigiamai vertina įsteigtą Europos teisės institutą

Už teisingumą atsakinga Komisijos narė Viviane Reding pažymėjo, kad įsteigtas Europos teisės institutas labai padės siekti platesnio ES tikslo kurti Europos teisingumo erdvę. Institutas – nepriklausoma nevyriausybinė organizacija – teikdamas praktinius patarimus politikos formuotojams ir institucijoms padės didinti teisinį nuoseklumą Europoje.
 
Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/01062011_europos_teises_institutas_lt.htm 
 
Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm     
http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Europos Komisija (EK) , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra