Europos Komisijos lapkričio 26 d. pranešimas spaudai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Europos prieglobsčio paramos biuras (EASO) Maltos sostinėje Valetoje rengia pirmąjį administracinės valdybos posėdį ir renka pirmąjį vykdomąjį direktorių
 
2010 m. lapkričio 26 d. Europos prieglobsčio paramos biuras (EASO) Maltos sostinėje Valetoje surengė pirmąjį administracinės valdybos posėdį ir vykdomuoju direktoriumi išrinko Rob Visser. Dabar jis bus pakviestas susitikti su Europos Parlamento kompetentingo komiteto nariais. Šios naujos agentūros veiklos pradžia – dar vienas ES žingsnis siekiant sukurti visapusiškesnę bendrą Europos prieglobsčio sistemą. EASO stiprins valstybių narių, kurios praktiškai bendradarbiaus prieglobsčio klausimais, solidarumą ir padės joms vykdyti Europos ir tarptautinius įsipareigojimus šioje srityje.
 
Daugiau informacijos:
 
http://ec.europa.eu/lietuva/news_hp/news/26112010
_easo_direktorius_lt.htm

 
 
Inovacijų sąjunga. Komisija pradėjo konsultacijas dėl aktyvaus ir sveiko senėjimo
 
Europos Komisija siekia sužinoti, kaip viešųjų ir privačiųjų organizacijų, bendrovių ir atskirų žmonių manymu, Europa galėtų labiau panaudoti inovacijas visuomenės senėjimo problemoms Europoje spręsti, visų pirma, ką jie mano apie bandomąją Europos inovacijų partnerytę (EIP) aktyvaus ir sveiko senėjimo srityje. Ši partnerystė nustatyta strategijos „Inovacijų sąjunga“ pavyzdinėje iniciatyvoje, kurią spalio 6 d. pristatė už mokslinius tyrimus, inovacijas ir mokslą atsakinga Komisijos narė Maire Geoghegan Quinn ir už pramonę ir verslumą atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Antonio Tajani. 2010–2030 m. vyresnių nei 65 m. europiečių skaičius padidės beveik 40 proc. Dėl to Europos visuomenei ir ekonomikai kils didelių problemų, tačiau atsiras ir puikių galimybių. Komisijos pasiūlyta EIP turėtų būti pradėta 2011 m. Ja bus siekiama trijų tikslų: gerinti pagyvenusių asmenų sveikatą ir gyvenimo kokybę, suteikti jiems galimybių gyventi aktyviai ir nepriklausomai, didinti sveikatos ir socialinės priežiūros sistemų tvarumą bei veiksmingumą ir skatinti konkurencingumą bei verslo galimybes. Konsultacijos internetu vyks iki 2011 m. sausio 28 d.
 
Daugiau informacijos:
 
http://ec.europa.eu/lietuva/news_hp/news/26112010
_inovaciju_sajunga_lt.htm
 
 
Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:
 
http://europa.eu/press_room/index_en.htm
 
http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.
do?guiLanguage=en&hits=500
 
 
Spaudos ir informacijos skyrius/Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje
Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius
Tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192, www.europa.eu/lietuva

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra