Europos Komisijos lapkričio 25 d. pranešimas spaudai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Komisijos narys A. Šemeta, siekdamas stiprinti ES ir Rusijos muitinių bendradarbiavimą, su vizitu lankėsi Maskvoje

2010 m. lapkričio 25 d. Maskvoje su vizitu lankėsi už mokesčius, muitų sąjungą, auditą ir kovą su sukčiavimu atsakingas Komisijos narys Algirdas Šemeta, kad aptartų, kaip sustiprinti ES ir Rusijos muitinių bendradarbiavimą.

 
Tarp klausimų, kuriuos jis aptarė su valdžios atstovais, – strateginio plano palengvinti tarpusavio prekybą ir užtikrinti tiekimo grandinės saugumą bei kovą su sukčiavimu sudarymas.
 
Daugiau informacijos:
 
http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/25112010_semeta_lt.htm
 
 
Skaitmeninė darbotvarkė. Plačiajuostis ryšys spartėja, tačiau Europa dar turi daug nuveikti
 
Remiantis Europos Komisijos paskelbtais statistiniais duomenimis, plačiajuostis ryšys Europoje yra gerokai spartesnis nei prieš metus. 2010 m. liepą 29 proc. ES plačiajuosčio ryšio linijų sparta buvo bent 10 megabitų per sekundę (Mbps) (prieš metus tokių linijų buvo 15 proc.). Plačiajuosčio ryšio skverbtis ES ir toliau didėja – 100 piliečių tenka 25,6 tokių paslaugų abonemento (prieš metus buvo 23,9). Per metus gerokai – 45 proc. – padidėjo ir judriojo plačiajuosčio ryšio skverbtis – dabar 100 piliečių tenka 6 judriojo plačiajuosčio ryšio skirtosios prieigos prietaisai (usb atmintinės arba saugumo raktai). Tačiau ES turės dar daug nuveikti, kad pasiektų Europos skaitmeninėje darbotvarkėje nustatytus tikslus iki 2013 m. kiekvienam europiečiui užtikrinti galimybę naudotis bazinio plačiajuosčio ryšio prieiga, o iki 2020 m. – sparčiojo ir itin spartaus plačiajuosčio ryšio prieiga (žr. IP/10/581, MEMO/10/199 ir MEMO/10/200). 2010 m. rugsėjį Komisija pristatė priemones, kuriomis siekiama palengvinti sparčiojo ir itin spartaus plačiajuosčio ryšio diegimą ir plėtojimą ES (žr. IP/10/1142).
 
Daugiau informacijos:
 
http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/25112010_skaitmenine_lt.htm
 
 
38 % „Eurobarometro“ apklausoje dalyvavusių europiečių mano, kad kova su skurdu yra pagrindinis ES ir Afrikos santykių uždavinys
 
Prieš ES ir Afrikos aukščiausiojo lygio susitikimą Libijoje lapkričio 29–30 d. paskelbtos specialiosios „Eurobarometro“ apklausos dėl ES ir Afrikos santykių duomenimis, Europos piliečiai iš esmės pritaria pagrindiniams abiejų partnerių bendradarbiavimo tikslams. Europiečių nuomone, pagrindiniai bendradarbiavimo uždaviniai yra: kova su skurdu (38 %), taika ir saugumas (34 %) ir žmogaus teisės (33 %). Šie pagrindiniai tikslai atitinka pirminį ES vystimosi politikos tikslą – panaikinti skurdą, kaip nustatyta Lisabonos sutartyje ir įtraukta į naujausią Komisijos žaliąją knygą „Integracinį augimą ir tvarų vystimąsi remianti ES vystimosi politika“.
 
Daugiau informacijos:
 
http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/25112010_eurobarometras_lt.htm
 
 
3-iasis ES ir Afrikos valstybių aukščiausiojo lygio susitikimas. Bendras tikslas – investicijos, ekonomikos augimas ir darbo vietų kūrimas
 
Lapkričio 29–30 d. Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Hermanas Van Rompuy, Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso ir už vystimąsi atsakingas Europos Komisijos narys Andris Piebalgas dalyvavo ES ir Afrikos valstybių aukščiausiojo lygio susitikime Tripolyje, Libijoje. Renginyje, kurio tema – investicijos, ekonomikos augimas ir darbo vietų kūrimas, susirinkę 80 Europos ir Afrikos šalių valstybių ir vyriausybių vadovų mėgins sukurti naują, plačių užmojų dviejų žemynų bendradarbiavimo pagrindą. Įgyvendindami 2007 m. sukurtą Afrikos ir ES partnerystės programą, šie du žemynai kaip lygiaverčiai partneriai siekia bendrų interesų ir strateginių tikslų įvairiose, ne tik įprastos vystimosi politikos srityse. Aukščiausiojo lygio susitikime vadovai ragino remti integracinį ir tvarų Afrikos augimą, kuris yra pagrindinis vystimosi ir kovos su skurdu variklis. Norint tai pasiekti, į procesą būtina įtraukti privatųjį sektorių ir jį stiprinti, taip pat glaudžiau bendradarbiauti klimato kaitos bei taikos ir saugumo srityse.
 
Daugiau informacijos:
 
http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/25112010_ekonomika_lt.htm
 
 
Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:
 
http://europa.eu/press_room/index_en.htm
 
http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500
 
 
Spaudos ir informacijos skyrius/Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje
Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius
Tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192, www.europa.eu/lietuva
 
Tomo Vinicko nuotr.
 
Nuotraukoje: Komisijos narys A. Šemeta

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra