Europos Komisijos 2011 m. kovo 31 d. pranešimai

Autorius: Data: 2011-04-01, 08:31 Spausdinti

Kada atliekos jau nebe atliekos? Kai jos atitinka naujuosius atliekų nebelaikymo atliekomis kriterijus, kuriais siekiama išplėsti perdirbimo rinkas
 
Vis daugiau Europos pramonės sektoriaus ir vartotojų sukauptų atliekų yra perdirbama į antrines žaliavas ir naujus produktus, užuot jas laidojus sąvartynuose. Tačiau iki šiol trūko aiškių kriterijų, pagal kuriuos būtų galima spręsti, kada iš atliekų gautos medžiagos jau nėra atliekos ir gali būti laikomos kitais produktais arba žaliavomis. 2011 m. kovo 31 d. priimtame pirmajame šios srities reglamente nustatomi geležies ir plieno laužo bei aliuminio laužo nebelaikymo atliekomis kriterijai. Reglamentu siekiama suteikti naują postūmį Europos perdirbimo rinkoms.

Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/31032011_atliekos_lt.htm
  
Europos Komisijos ataskaitoje vertinama pagrindinių teisių įgyvendinimo pažanga ES
 
ES pagrindinių teisių chartija teisiškai privaloma jau daugiau negu vienus metus – visų pirma naujus Europos teisės aktus rengiančioms ES institucijoms (Europos Parlamentui, Tarybai ir Europos Komisijai), tačiau ir nacionalinėms institucijoms, jeigu jos įgyvendina ES teisę. Siekdama, kad ES piliečių pagrindinės teisės būtų iš tiesų užtikrinamos, Europos Komisija pirmą kartą pateikia Chartijos taikymo ataskaitą. Iš metinės Chartijos taikymo ataskaitos matyti, kad pagrindinės teisės svarbios įvairiose politikos srityse (nuo duomenų apsaugos iki imigracijos ir prieglobsčio) ir kad visuomenė labai domisi Chartija. Tačiau ataskaitoje taip pat pabrėžiama, kad Chartija dažnai suprantama netinkamai.
 

 

Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/31032011_pagrindines_teises_lt.htm
  
Bus apdovanoti iniciatyvos „eTwinning“, kuria teikiama galimybių mokytis kitose šalyse, projektai
 
Septintus metus gyvuojančioje Europos Komisijos iniciatyvoje „eTwinning“ (http://www.etwinning.net/) dalyvauja per 130 000 mokytojų iš 31 šalies, kurie, naudodamiesi informacinėmis ir ryšių technologijomis (IRT), vykdo tarpvalstybinius švietimo projektus. Kovo 31 d. – balandžio 2 d. 500 mokytojų ir 120 moksleivių susitiks Budapešte pasidalyti idėjomis apie būsimą „eTwinning“ veiklą ir pasidžiaugti aštuoniais geriausiais metų „eTwinning“ projektais, kuriuose dalyvavo Austrijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Kipro, Lenkijos, Prancūzijos, Rumunijos, Slovakijos, Suomijos, Turkijos ir Vengrijos mokyklos.

Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/31032011_etwinning_apdovanojimai_lt.htm
  
Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm     
http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje
Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192,
www.europa.eu/lietuva

Europos Komisija (EK) ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra