Europos Komisijos balandžio 14 d. pranešimas

Autorius: Data: 2011-04-14 , 16:45 Spausdinti

Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT). Komisija konsultuojasi dėl būsimos strategijos

2011 m. balandžio 14 d. Europos Komisija pradeda viešas konsultacijas dėl būsimos Europos inovacijų ir technologijų instituto (EIT) strategijos, nes pirmasis instituto veiklos etapas buvo sėkmingas. Konsultacijų rezultatai bus įtraukti į EIT strateginę inovacijų darbotvarkę, kurią Komisija turi pasiūlyti iki šių metų pabaigos. Darbotvarkėje bus apibrėžtos pagrindinės instituto prioritetinės sritys iki 2020 m., o daugiausia dėmesio skiriama instituto misijai, uždaviniams, finansavimui ir būsimoms temoms. Už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimo reikalus atsakinga Komisijos narė Androulla Vassiliou paskelbs konsultacijų pradžią konferencijoje Budapešte.

„Kartu su Europos inovacijų ir technologijų institutu (EIT) pradedame naują aukštojo mokslo, mokslinių tyrimų ir verslo bendradarbiavimą. Prieš baigdama rengti pasiūlymą dėl būsimos strategijos Komisija nori išklausyti savo partnerių nuomonės. Taip siekiama pasimokyti iš patirties, sukauptos per pirmąjį instituto veiklos etapą, ir pasirengti EIT plėtrai. Institutas turi galimybę tapti galinga inovacijų ir verslumo Europoje varomąja jėga“, – teigė Komisijos narė A. Vassiliou.

Administracinė EIT būstinė yra įsikūrusi Budapešte, tačiau savo veiklą institutas vykdo 16 skirtingų Europos vietų – nuo Barselonos iki Stokholmo – per tarpvalstybines viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės organizacijas – žinių ir inovacijų bendrijas (ŽIB). ŽIB suburia geriausias aukštojo mokslo institucijas, mokslinių tyrimų centrus ir įmones. Iki šiol įsteigtos trys ŽIB – darnios energetikos (InnoEnergy KIC), klimato kaitos (Climate-KIC) ir informacijos ir ryšių visuomenės (EIT ICT Labs).

Konsultacijomis papildomos plataus masto diskusijos dėl ES mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo ateities (žr. 2011 m. vasario 9 d. Komisijos žaliąją knygą „Iššūkius paversti galimybėmis. Bendros strateginės ES mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos kūrimas“).

Tolesni veiksmai

Konsultacijos pradedamos balandžio 14 d., tad nuo tos dienos galima pradėti teikti pastabas. Galutinis suinteresuotųjų šalių nuomonių teikimo terminas – birželio 30 d. Remdamasi šio proceso rezultatais, nepriklausomu vertinimu ir paties EIT pasiūlymu, Komisija iki 2011 m. gruodžio mėn. pateiks strateginę inovacijų darbotvarkę.

Pagrindiniai faktai

Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT) yra savarankiška ES įstaiga, skatinanti pasaulinio masto inovacijas, laikydamasi novatoriškos žinių ir inovacijų bendrijų koncepcijos. 2007–2013 m. laikotarpiui EIT iš ES biudžeto gavo 309 mln. EUR. ŽIB vadovai neseniai pasirašė septynerių metų partnerystės susitarimus su EIT. Susitarimuose numatyta pirminė beveik 10 mln. EUR dotacija kiekvienai ŽIB. Ateinančiais metais ši suma padidės vidutiniškai iki 20 mln. EUR kiekvienai ŽIB. Dabar ŽIB gali pradėti plėtoti EIT magistrantūros ir doktorantūros programas, vykdyti mokslinių tyrimų projektus ir padėti steigti naujas įmones. Vien InnoEnergy KIC per ateinančius trejus metus planuoja išmokyti beveik 2000 studentų bei karjerą įpusėjusių specialistų ir įsteigti 20 bendrovių.

Europos Komisija (EK) , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra