Europos Komisijos 2013 m. vasario 19 d. pranešimai

Autorius: Data: 2013-02-19 , 15:36 Spausdinti

Europos pilietybė. ES piliečiai yra neblogai informuoti apie savo teises, tačiau nori žinoti daugiau

Antradienį, 2013 m. vasario 19 d., Europos Komisijos paskelbtais naujo Eurobarometro tyrimo duomenimis, dvidešimt metų po ES pilietybės įvedimo europiečiai iš esmės žino, kad, kaip ES piliečiai, jie turi tam tikrų teisių, tačiau ne visada gali tiksliai nurodyti, kokių. 81 proc. respondentų nurodė žiną, kad jie yra ne tik savo šalies, bet ir Europos Sąjungos piliečiai. Tačiau tik 36 proc. teigė esą gerai informuoti apie ES pilietybės suteikiamas teises. Žinomiausios teisės – teisė į laivą judėjimą ir teisė kreiptis į ES institucijas. Jas atitinkamai paminėjo 88 proc. ir 89 proc. apklaustų europiečių. Du trečdaliai (67 proc.) respondentų laikėsi nuomonės, kad laisvas žmonių judėjimas Europos Sąjungoje jų šaliai yra ekonomiškai naudingas.

Daugiau informacijos:

http://www.acceptance.ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/19022013_europos_pilietybe_lt.htm

15-toje ES Vidaus rinkos rezultatų suvestinėje – rekordai

Vasario 19-ąją Europos Komisijos paskelbtos Vidaus rinkos rezultatų suvestinės duomenimis, net ir sunkiu metu valstybės narės ES taisykles perkėlė į nacionalinę teisę sėkmingiau nei kada nors anksčiau. Vidaus rinka yra viena iš svarbiausių priemonių, kurią naudodamasi Europa gali išsivaduoti iš ekonomikos sąstingio. Tačiau jos rezultatai pasiekiami ne be pastangų: norint pasiekti direktyvose nustatytus politikos tikslus, teisės aktus būtina laiku perkelti į nacionalinę teisę.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/19022013_vidaus_rinka_lt.htm

Valstybėms narėms bus lengviau susigrąžinti neteisėtai išvežtas nacionalines vertybes

Europos Komisija imasi naujų veiksmų, kuriais siekiama padėti valstybėms narėms susigrąžinti neteisėtai iš jų teritorijos išvežtas nacionalines vertybes. Vasario 19-ąją Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Antonio Tajani pasiūlė sustiprinti valstybių narių, siekiančių susigrąžinti neteisėtai išvežtas nacionalines vertybes, padėtį, nes dabartiniai šios srities teisės aktai yra nepakankamai veiksmingi. Priėmus siūlomus pakeitimus bus grąžinta daugiau kultūros objektų, pailgintas grąžinimo prašymų teikimo laikotarpis, objekto turėtojas, siekiantis kompensacijos už objekto grąžinimą, privalės įrodyti, kad nežinojo jį įsigijęs neteisėtai, ir bus pagerintas nacionalinių valdžios institucijų keitimasis informacija apie svarbių kultūros objektų judėjimą. Prie nacionalinių meno, istorijos ar archeologijos vertybių priskirtų kultūros objektų išvežimas yra itin sunki neteisėtos prekybos kultūros vertybėmis forma. Ji atima iš piliečių istorijos ir tapatybės įrodymus ir kelia grėsmę valstybių narių kultūros paveldo apsaugai.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/19022013_nacionalines_vertybes_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra