Europos Komisijos 2013 m. sausio 9 d. pranešimai

Autorius: Data: 2013-01-09 , 16:18 Spausdinti

Ekonomika Europoje vėl augs išlaisvinus verslumo potencialą

Europai reikia daugiau verslininkų, kad ekonomika vėl imtų augti ir didėtų užimtumas. Naujose įmonėse, visų pirma mažosiose ir vidutinėse įmonėse, sukuriama didžioji dalis naujų darbo vietų – kasmet 4 mln. Todėl 2013 m. sausio 9 d. Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Antonio Tajani pristatė verslininkų rėmimo veiksmų planą, kuriuo siekiama Europoje pradėti naują verslo kultūros erą. Plane išryškinama didelė švietimo ir mokymo svarba rengiant naujus verslininkus, į jį įtrauktos specialios priemonės, padėsiančios jaunimui, moterims, vyresnio amžiaus asmenims, migrantams ir bedarbiams tapti verslininkais. Dėl didelio nedarbo lygio Europos Sąjungoje žmogiškieji ištekliai lieka nepanaudoti, tai ypač pasakytina apie moteris ir jaunimą. Plane taip pat numatyta šalinti kliūtis verslumui, pvz., jame yra plataus užmojo priemonių, numatančių palankesnes sąlygas steigiamoms ir naujoms įmonėms, sklandesniam įmonių nuosavybės perdavimui, taip pat priemonių, palengvinančių galimybę gauti finansavimą ir suteikiančių bankrutavusiems, tačiau sąžiningiems verslininkams galimybę iš naujo imtis verslo.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/09012013_ekonomika_lt.htm

Sausio 11 d. atidaromas Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centras

Nuo sausio 11-osios pradeda veikti naujasis Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centras, jis padės apsaugoti Europos piliečius ir bendroves nuo nusikaltimų elektroninėje erdvėje. Už vidaus reikalus atsakinga ES Komisijos narė Cecilia Malmström dalyvaus oficialioje centro, įkurto Europos policijos biure (Europole) Hagoje (Nyderlandai), atidarymo ceremonijoje.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/09012013_elektroninis_nusikalstamumas_lt.htm

Muitinė ir tiekimo grandinės saugumo didinimas

Komisija priėmė Komunikatą dėl muitinės rizikos valdymo ir tiekimo grandinės saugumo. Jame nustatoma strategija, kaip sudaryti sąlygas muitinėms geriau valdyti riziką, susijusią su prekėmis, kuriomis prekiaujama tarptautinėse tiekimo grandinėse. Strategijoje aptariamas racionalesnis išteklių naudojimas, geresnė prekybos duomenų kokybė bei prieinamumas ir glaudesnė partnerystė su prekybos ir tarptautiniais partneriais. Šis naujas siūlomas ES metodas papildys nacionalines pastangas, nes bus integruojama įvairesnė informacija ir duomenys iš daugelio šaltinių.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/08012013_muitine_lt.htm

Aplinka. Europiečiai norėtų griežtesnės ES oro kokybės politikos

Remiantis naujausiais tyrimais, dauguma europiečių (56 %) mano, kad per paskutinius dešimt metų oro kokybė pablogėjo. Italijoje šios nuomonės laikosi net 81 % apklausos dalyvių, o Kipre, Prancūzijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Rumunijoje ir Ispanijoje taip mano 70-75 % apklaustųjų. Eurobarometro atlikti Europiečių nuomonės apie oro kokybę tyrimai rodo, kad papildomiems veiksmams šioje srityje ES lygmeniu yra aktyviai pritariama. Beveik keturi iš penkių dalyvių (79 %) mano, kad ES turėtų pasiūlyti papildomas kovos su oro tarša priemones. Apklausos dalyvių buvo konkrečiai klausiama, ar jie žino, kokie yra ES oro kokybės standartai ir nacionalinės teršalų išmetimo ribos, o iš žinančiųjų apie šias priemones (abiem atvejais tokių apklausos dalyvių buvo 25 %) daugiau kaip pusė (atitinkamai 58 % ir 51 %) laikėsi nuomonės, kad šios priemonės turėtų būti griežčiau taikomos. Į apklausos rezultatus Komisija atsižvelgs atlikdama ES oro politikos peržiūrą, kuri turi būti užbaigta 2013 m. antrąjį pusmetį.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/08012013_aplinka_lt.htm

Užimtumas ir socialinė raida: didėja skirtumai, auga ilgalaikės atskirties rizika

Po penkerių ekonomikos krizės metų ir dėl 2012 m. sugrįžusios recesijos nedarbas pasiekė aukščiausią lygį per pastarąjį dvidešimtmetį, namų ūkių pajamos mažėja, o skurdo ir atskirties rizika nuolat didėja, visų pirma Pietų ir Rytų Europos valstybėse narėse, – teigiama 2012 m. apžvalgoje „Europos užimtumo ir socialinės tendencijos“. Krizė kur kas smarkiau paveikė socialinę situaciją, nes susilpnėjo vadinamųjų automatinių stabilizavimo priemonių – mažesnių mokesčių ir didesnių socialinių išmokų – pirminis apsauginis poveikis. Ryškėja atotrūkis tarp šalių, kurių padėtis sparčiai blogėja, t. y. menksta pajėgumai, auga nedarbas, mažėja disponuojamosios pajamos, ir šalių, kurios krizei kol kas yra daugiau ar mažiau atsparios. Pastarosios turi geriau veikiančias darbo rinkas ir tvirtesnes socialinės apsaugos sistemas.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/08012013_uzimtumas_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra