Europos Komisijos 2013 m. rugsėjo 25 d. pranešimai

Autorius: Data: 2013-09-26 , 09:05 Spausdinti

Europos ekonomika suklestės, jei turės tvirtą pramoninį pagrindą

Nors pramonės rodikliai stabilizavosi, Europos BVP pramonės dalis sumažėjo nuo 15,5 proc. BVP praėjusiais metais iki 15,1 proc. 2013 m. vasarą. Dviejose 2013 m. rugsėjo 25 d. Komisijos paskelbtose konkurencingumo ataskaitose pabrėžiama, kad valstybės narės padarė pažangą gerindamos verslo aplinką, eksportą ir tvarumą. Tačiau tebelieka nemažai problemų. Konkurencingiausių ir vidutinę pažangą padariusių šalių konvergencija nė kiek nepasistūmėjo. Be to, energijos kaina auga beveik visose valstybėse narėse ir dėl to pramonės objektų Europoje mažėja. Beveik visose valstybėse narėse taip pat yra kitų didelių kliūčių: sunku gauti finansavimo ir mažėja investicijų. Kad Europos pramonė vėl klestėtų, reikia labai patobulinti viešojo administravimo veiklą ir švietimo įstaigų bei bendrovių ryšius. Reikėtų labiau skatinti rinkai tinkamas inovacijas.

Siunčiame Lietuvos analizę.

Daugiau informacijos:

http://europa.eu/rapid/press-release_IP-13-862_lt.htm

Komisija pradeda iniciatyvą „Atviresnis švietimas“, kuria skatins inovacijas ir skaitmeninius įgūdžius mokyklose ir universitetuose

Daugiau kaip 60 proc. ES devynmečių mokosi mokyklose, kuriose vis dar nėra skaitmeninės įrangos. Rugsėjo 25-ąją Europos Komisija pradeda įgyvendinti iniciatyvą „Atviresnis švietimas“ – veiksmų planą, kuriuo sprendžiama ši ir kitos skaitmeninių technologijų problemos, dėl kurių mokyklos ir universitetai negali suteikti savo auklėtiniams kokybiško išsilavinimo ir gebėjimo naudotis skaitmeninėmis technologijomis, kurio 2020 m. bus reikalaujama devyniose iš dešimties darbo vietų. Kad iniciatyva greičiau įsibėgėtų, Komisija atidarė naują interneto svetainę „Open Education Europa, kurioje besimokantys asmenys, švietimo specialistai ir įstaigos galės dalytis visiems prieinamais atvirais švietimo ištekliais.

Daugiau informacijos:

http://europa.eu/rapid/press-release_IP-13-859_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500 

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Gedimino pr. 16, LT-01103 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

**********************************

Lietuvos analizė

Lietuvos ekonomika po krizės sparčiai atsigavo dėl augančio eksporto ir konkurencingesnių kainų. Pramonė palaipsniui pereina prie didesnės pridėtinės vertės gaminių gamybos. Lietuva plečia savo kompetenciją žinioms imlių paslaugų, pavyzdžiui, IT, srityje.

Nuo 2010 m. vyriausybė vykdė valstybės įmonių reformą. Jos tikslas – restruktūrizuoti įmonių valdymą, padidinti skaidrumą, konkurencingumą ir efektyvumą. Vyriausybė turėtų ir toliau stebėti, kaip įgyvendinami priimti sprendimai.

Lietuvos ekonomika vis dar susiduria su konkurencingumo problemomis keliose srityse. Elektros energijos ir dujų kainos įmonėms tebėra didelės, palyginti su ES vidurkiu. Lietuva – viena iš labiausiai energijai imlių ir daugiausiai anglies dioksido išskiriančių ekonomikų Europos Sąjungoje. Nors administracinė našta verslui sumažėjo, dar reikėtų supaprastinti verslo ir statybos leidimų išdavimą ir sumažinti valdžios institucijų atliekamų patikrų skaičių. Įmonės teigia, kad joms dar trūksta techninių ir verslo įgūdžių, investicijos tebėra nedidelės, ypač mokslinių tyrimų ir plėtros srityje, o tai riboja ekonomikos augimo galimybes.

Europos Komisija (EK) , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra