Europos Komisijos 2013 m. rugsėjo 24 d. pranešimai

Autorius: Data: 2013-09-24 , 16:23 Spausdinti

Pažink mokslą smagiai!

2013 m. rugsėjo 27 d., penktadienį, 300 miestų 33 šalyse vyks „Tyrėjų nakties“ renginiai.

Tyrėjai stebina neįtikėtinais dalykais. Ateikite pažiūrėti, kaip Atėnuose jie pakelia į orą ir paleidžia važiuoti nedidelį traukinuką. Dainuodami nepataikote į toną? Ne bėda, Diuseldorfo mokslininkai sukūrė virtualų prietaisą, kuris jus pavers operos žvaigžde, galinčia varžytis su pačiu Placido Domingo. Zagrebe sužinokite, ar Stanley Kubricko Kosminė odisėja yra tik paprasta mokslinė fantastika. Arba pabandykite išnarplioti paslaptingą žmogžudystę Porte. Tyrėjai Santandere parodys, kaip banglentininkai, pasitelkę fizikos žinias, pagauna didžiausias bangas. Perudžoje renginio lankytojai susipažins su Le(g)onardo – iš LEGO kaladėlių pagamintu robotu, gebančiu piešti portretus. Mokslas kartais skatina šūktelti iš pasigėrėjimo; Poznanėje lankytojai mėgins tai įrodyti bandydami pagerinti garso rekordą, visi drauge šaukdami iš visos gerklės.

Lietuvoje Devintoji „Tyrėjų naktis“ pakvies į daugiau nei 180 nemokamų ir nepakartojamų renginių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Molėtuose ir daugelyje kitų Lietuvos vietų.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/24092013_tyreju_naktis_lt.htm

Vartotojų apsaugos stiprinimas. Siekiama pagerinti medicinos prietaisų saugą

Rugsėjo 24-ąją, siekdama įvykdyti įsipareigojimą sugrąžinti pacientų pasitikėjimą medicinos prietaisų sektoriumi po, be kita ko, įmonės „Poly Implant Prothèse“ (PIP) krūtų implantų skandalo, Europos Komisija priėmė dvi priemones, kuriomis siekiama pagerinti medicinos prietaisų saugą. Pirmasis dokumentas – Komisijos įgyvendinimo reglamentas, kuriame aiškiai išdėstyti kriterijai, kuriuos turi atitikti už medicinos prietaisų gamintojų tikrinimą atsakingos paskelbtosios įstaigos*. Antrasis – rekomendacija, kurioje aiškiai nurodyti uždaviniai, kuriuos minėtos įstaigos turi įvykdyti atlikdamos auditą ir vertinimus medicinos prietaisų sektoriuje, apimančiame maždaug 10 000 rūšių produktus nuo gipsų iki širdies stimuliatorių.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/24092013_vartotojai_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500 

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Gedimino pr. 16, LT-01103 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Daugiau informacijos: http://www.tyrėjųnaktis.lt/news/49/15/Devintoji-Tyreju-naktis-kvies-pazinti-mokslininkus-kasdieniame-gyvenime.html

Europos Komisija (EK) , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra