Europos Komisijos 2013 m. rugsėjo 23 d. pranešimai

Autorius: Data: 2013-09-24 , 09:04 Spausdinti

Artėjama prie mokslinių tyrimų bendrosios rinkos

2013 m. rugsėjo 23 d. Europos Komisija pateikė pirmą išsamią mokslinių tyrimų bendrosios rinkos, arba Europos mokslinių tyrimų erdvės (EMTE), būklės analizę. Ataskaitoje pateikiama faktinių duomenų, pagal kuriuos galima įvertinti tam tikrose tikslinėse srityse, kaip antai atviras ir sąžiningas mokslo darbuotojų įdarbinimas arba geresnė mokslinių žinių sklaida, padarytą pažangą. Matyti, kad tam tikra pažanga jau padaryta, tačiau net ir pažangiausios mokslinių tyrimų institucijos dar turi pasitempti, kad EMTE taptų tikrove jau 2014 m., kaip yra numatę ES vadovai. Be to, šioje srityje padaryta pažanga yra labai nevienoda. Kartu su ataskaita pateikti išsamūs atskirų ES šalių (įskaitant Lietuvos) tyrimo duomenys. 

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/23092013_artejama_prie_bendrosios_moksliniu_tyrimu_rinkos_lt.htm

Kova su sukčiavimu. Naujo tyrimo duomenys patvirtina, kad dėl PVM nepriemokos prarasti milijardai eurų

Remiantis naujo PVM nepriemokos valstybėse narėse tyrimo duomenimis, dėl reikalavimų nesilaikymo arba mokesčių nesurinkimo 2011 m. buvo prarasti 193 mlrd. EUR numatytų PVM įplaukų (1,5 proc. BVP). Šis Komisijos finansuotas tyrimas yra jos veiklos siekiant pertvarkyti PVM sistemą Europoje ir jos vykdomos platesnės mokesčių slėpimui pažaboti skirtos kampanijos dalis. Tyrimo ataskaitoje pateikiami išsamūs duomenys apie turėtos surinkti ir faktiškai surinktos PVM sumos skirtumus 26 valstybėse narėse 2000–2011 m. Ataskaitoje taip pat nurodomi svarbiausi PVM nepriemoką lemiantys veiksniai ir apžvelgiamas ekonomikos krizės poveikis PVM įplaukoms.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/19092013_pvm_nepriemoka_lt.htm

Liko savaitė iki paraiškų teikimo pabaigos sveikatos temomis rašančių žurnalistų konkursui 

Š. m. rugsėjo 30 d. yra paskutinė diena pateikti savo darbus Europos Komisijos ES apdovanojimams už žurnalistinį darbą sveikatos srityje. Konkursui teikiami straipsniai turi būti publikuoti nuo 2012 m. rugpjūčio 1 d. iki 2013 m. rugsėjo 30 d. Kiekvienoje valstybėje narėje bus atrinktas vienas laimėtojas, kuris lankysis apdovanojimų ceremonijoje Briuselyje. Laimėtojams ES lygmeniu bus įteiktos 6500, 4000 ir 2500 eurų premijos.

Maloniai kviečiame dalyvauti. Išsamią informaciją apie konkurso temas ir sąlygas galite rasti konkurso tinklalapyje:

http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/index_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500 

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Gedimino pr. 16, LT-01103 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra