Europos Komisijos 2013 m. rugsėjo 17 d. pranešimai

Autorius: Data: 2013-09-17 , 16:38 Spausdinti

Europos Komisija imasi ryžtingų veiksmų prieš teisės aktais nekontroliuojamas svaigiąsias medžiagas

2013 m. rugsėjo 17 d. Europos Komisija pasiūlė sustiprinti Europos Sąjungos gebėjimą spręsti teisės aktais nekontroliuojamų svaigiųjų medžiagų — naujų psichoaktyviųjų medžiagų, naudojamų kaip neteisėtų narkotinių medžiagų (pavyzdžiui, kokaino arba ekstazio) pakaitalai, klausimą. Vadovaujantis Komisijos šiandien pasiūlytomis taisyklėmis, kenksmingas psichoaktyviąsias medžiagas galima greitai pašalinti iš rinkos nekeliant pavojaus šių medžiagų įvairaus pobūdžio teisėtam naudojimui pramonės ir komercijos reikmėms. Šie pasiūlymai parengti atsižvelgiant į ES Narkotikų stebėsenos agentūros (ENNSC) ir Europolo perspėjimus apie problemos mastą ir 2011 m. ataskaitą, kurioje prieita prie išvados, kad reikia patobulinti dabartinę naujų psichoaktyviųjų medžiagų problemos sprendimo tvarką.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/17092013_svaigiosios_medziagos_lt.htm

Antrosios Europos piliečių iniciatyvos organizatoriai teigia surinkę vieną milijoną parašų

Europos piliečių iniciatyvos „Vienas iš mūsų“, kuria raginama Europos Sąjungoje uždrausti finansuoti veiklą, kurios metu gali būti sunaikinamas žmogaus embrionas, organizatoriai teigia įvykdę teisinius reikalavimus teikti pasiūlymą dėl teisės akto. ES teisės aktais dėl Europos piliečių iniciatyvos reikalaujama surinkti daugiau kaip vieną milijoną parašų, taip pat minimalus parašų skaičius turi būti surinktas ne mažiau kaip septyniose ES valstybėse narėse. Atrodo, kad parašai surinkti visose ES valstybėse narėse, o minimalus parašų skaičius surinktas 11 valstybių narių. Organizatoriai teigia ir toliau rinksią parašus iki jų surinkimo termino – 2013 m. lapkričio 1 d. Pirmoji Europos piliečių iniciatyva, kurios organizatoriams pavyko surinkti vieną milijoną parašų, buvo iniciatyva „Right2Water“ (liet. „Teisė į vandenį“). Jos organizatoriai teigia, kad „vanduo yra viešoji gėrybė, o ne prekė“.

Iniciatyvos „Vienas iš mūsų“ interneto svetainė: http://www.oneofus.eu/

Nauja technologija leidžia atšaldyti gėrimus per 45 sekundes

Karštą vasaros dieną daugelis gaivinasi šaltais gėrimais. Tačiau kokią kainą sumokame už atšaldytus gėrimus, ir kokios įtakos tai turi aplinkai? Inovacijų projekto „Rapidcool“ dalyviai susibūrė siekdami sumažinti mažmeninės prekybos vietose parduodamų gėrimų atšaldymo savikainą, nuimti papildomą finansinę naštą nuo prekybininkų pečių ir tuo pačiu tausoti aplinką. Europos Sąjungos tyrimų programos remiamo projekto rezultatas – mažai elektros energijos naudojanti, nebrangi greitojo šaldymo technologija, kuri leidžia gamykloje supakuotus gėrimus laikyti žemoje temperatūroje ir, prireikus, greitai atšaldyti.

Daugiau informacijos prisegtame dokumente.

*******************************************************************************

Nauja technologija leidžia atšaldyti gėrimus per 45 sekundes

Karštą vasaros dieną daugelis gaivinasi šaltais gėrimais. Tačiau kokią kainą sumokame už atšaldytus gėrimus, ir kokios įtakos tai turi aplinkai?

Inovacijų projekto „Rapidcool“ dalyviai susibūrė siekdami sumažinti mažmeninės prekybos vietose parduodamų gėrimų atšaldymo savikainą, nuimti papildomą finansinę naštą nuo prekybininkų pečių ir tuo pačiu tausoti aplinką. Europos Sąjungos tyrimų programos remiamo projekto rezultatas – mažai elektros energijos naudojanti, nebrangi greitojo šaldymo technologija, kuri leidžia gamykloje supakuotus gėrimus laikyti žemoje temperatūroje ir, prireikus, greitai atšaldyti.

Ši technologija yra 80 proc. efektyvesnė nei dabar naudojami šaldymo aparatai. Nauda, kurią atneštų „Rapidcool“ technologija, yra akivaizdi. Europoje komerciniai šaldytuvai ir šaldikliai per metus sunaudoja apie 85TWh elektros energijos. Tiek energijos metams pakanka apie 20 mln. namų ūkių.

Energetinis efektyvumas

„Rapidcool” konsorciumas sukūrė įrenginį, kuris per 45 sekundes gali atšaldyti gėrimų skardines ir butelius nuo kambario temperatūros iki 4 laipsnių Celsijaus. Bandymai parodė, kad toks prietaisas sutaupo per 80 proc. elektros energijos, kurią tam pačiam darbui suvartotų atviro tipo šaldytuvas ir 54 proc. mažiau energijos, kurią suvartotų šaldytuvas stiklinėmis durelėmis. Šiuose bandymuose buvo per dieną buvo atšaldoma du šimtai 500 ml talpos skardinių.

Skaičiuojant pagal apytikslį Europos elektros energijos kainos vidurkį (0,69 ct/kWh), naujasis šaldymo įrenginys gali sutaupyti apie 2870 Lt per metus, palyginti su atviro tipo šaldytuvu, ir apie 755 Lt palyginti su šaldytuvu stiklinėmis durelėmis.

Enviro-Cool“ (Jungtinė Karalystė) įkūrėjas Kelvinas Hallas teigia, kad ES investicija leido bendrovei sukurti technologiją, kuri gali sėkmingai pakeisti dabar naudojamus brangius, daug elektros energijos naudojančius atvirus šaldytuvus, plačiai naudojamus prekybininkų.

Ištobulinę „žalią“ technologiją mes prisidedame prie pasaulinio šiltnamio efekto mažinimo. Dėsime visas pastangas, kad šis įrenginį galėtų įsigyti tiek komercinės įmonės prekybai, tiek ir žmonės savo namams. Šiuo gaminiu jau susidomėjo Azijos ir Šiaurės Amerikos bendrovės. Dabar siekiame, kad apie šią naują technologiją sužinotų Europos gamintojai ir prekybos bendrovės“, – sakė „Enrivo-Cool“ įkūrėjas Kelvinas Hallas.

Daugybė stambių tarptautinių bendrovių kelis dešimtmečius stengėsi surasti efektyvią gėrimų šaldymo technologiją, tačiau nė viena tokių technologijų neprilygsta „Rapidcool“ pasiektam atšaldymo greičiui. „Rapidcool“ koncepciją išgryninusi bendrovė „Enviro-Cool“ gavo 3,1 mln. litų finansinę investiciją paversti idėją komerciniu gaminiu.

Tai įrengimas, kuris sutaupys daug lėšų, prisidės prie aplinkos tausojimo ir sukurs naujų darbo vietų. Europos Komisija yra įsipareigojusi investuoti dar daugiau ES lėšų į projektus, kurie atneša apčiuopiamus pokyčius kasdieniame mūsų gyvenime“, – sakė Michael Jennings, Europos Komisijos mokslinių tyrimų ir inovacijų Generalinio direktorato atstovas spaudai.

Kaip tai veikia?

Rapidcool” technologijos esmė – gėrimų atšaldymas mažais kiekiais, taip išvengiant būtinybės nuolat veikiančiuose šaldytuvuose laikyti dideles gėrimų atsargas, kurios patenkintų poreikį pardavimo vietos darbo metu. Dabar šaldant gėrimus didžiausia problema yra tai, kad išoriniai, su pakuotės sienelėmis besisiekiantys gėrimo sluoksniai sustingsta į ledą, nes vidiniai sluoksniai vėsta lėčiau. Norint, kad šaldomas gėrimas atvėstų tolygiai, gėrimą reikia nuolat maišyti. „Rapidcool“ konsorciumo užpatentuota „V-Tex“ technologija leidžia maišyti gėrimą išvengiant jo supurtymo, kurio metu išsiskiria maistinė angliarūgštė, sukelianti putojimą gėrimo atidarymo metu.

Nors įrenginys buvo sukurtas kaip savarankiškas agregatas, jį nesunku integruoti į dabar naudojamus savitarnos šaldytuvus. Tai – vienas iš didžiausių privalumų, dėl kurio visame pasaulyje atviro tipo šaldytuvai gali būti pakeisti „Rapidcool“ technologija grįstais įrenginiais.

Ateities planai

Projekto partneriai pasirašė sutartis su dviem pasaulinėmis bendrovėmis, dirbančiomis gėrimų platinimo ir buities elektros prietaisų gamybos srityse. „Rapidcool“ inžinieriai neseniai sukūrė roboto ranką, kuri gali būti tvirtinama prie įrenginio – tokiu būdu gėrimų talpinimas ir padavimas tampa visiškai automatizuotais. Įrenginio bandymai prekybos vietose prasidės spalio pabaigoje viename Olandijos supermarketų. Netrukus vartotojus pasieks ir kitos šios serijos gaminiai. „Rapidcool“ įrenginiai gali būti naudojami buityje, darbo vietose, baruose, restoranuose, viešbučiuose ir daugelyje kitų prekybos vietų. Jais galima atšaldyti gėrimus nuo 150 ml skardinių iki 750 ml vyno butelių.

Vaizdo klipas:

http://www.youtube.com/watch?v=NSVChmfcv2k&feature=youtu.be

###

Apie „Rapidcool“ konsorciumą

Rapidcool“ konsorciume, kuriam vadovauja smulkių prekių automatų gamintojas „Vending Marketing DOO“ (Slovėnija), dalyvauja keturi pramonės ir akademiniai partneriai: „V-Tex“ koncepciją sukūrusi šaldymo technologijų bendrovė „Enviro-Cool“ (Jungtinė Karalystė), pramoninių šaldytuvų priežiūros ir remonto sprendimų bendrovė „Dymtec“ (Ispanija), šaldymo srityje besispecializuojanti tyrimų ir plėtros bendrovė „Re/genT“ (Olandija) ir JK išmaniųjų sistemų tyrimų institutas (Jungtinė Karalystė).

Apie Europos tyrimų ir inovacijų investicijas

2014 m. Europos Sąjunga pradės naują septynerius metus truksiančią tyrimų ir inovacijų investicijų programą „Horizon 2020“. Siekdama padidinti Europos šalių ekonominį konkurencingumą, nuo 2007 m. ES į tyrimų ir inovacijų projektus investavo 50 mlrd. eurų (172,5 mlrd. litų). ES parama sudaro 12 proc. visų išlaidų, kurios yra skiriamos tyrimams 28-iose ES šalyse. ES finansavimas dažniausiai skiriamas sveikatos apsaugos, aplinkos apsaugos, transporto, maisto ir energetikos sritims. Partnerystės pagrindu sukurti farmacinių, kosmoso, automobilių ir elektronikos pramonės tyrimų projektai taip pat padeda privataus sektoriaus bendrovėms užsitikrinti stabilią ateitį ir sukurti aukštos kvalifikacijos darbo vietas. „Horizon 2020“ programa skirs dar didesnį dėmesį tam, kad geros idėjos taptų rinkoje paklausiais produktais, procesais ir paslaugomis.

Europos tyrimų ir inovacijų naujienas galima sekti:

http://www.facebook.com/innovation.union

http://twitter.com/innovationunion

Daugiau informacijos: Tautvydas Musteikis tautvydas@reichmann.lt, +370 699 66618

EK atstovas spaudai: Michael Jennings: michael.jennings@ec.europa.eu

Išlaidos elektrai per metus (kai elektros kaina 0,69 ct/kWh):

 

 

Rapidcool šaldytuvas Tipinis atviro tipo šaldytuvas Sutaupoma su „Rapidcool“

Šaldytuvas stiklo durelėmis

Sutaupoma su „Rapidcool“

 

655 Lt

 

3525 Lt

 

2870 LT

 

1410 Lt

 

755 Lt

 

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje Gedimino pr. 16, LT-01103 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra