Europos Komisijos 2013 m. rugpjūčio 22 d. pranešimai

Autorius: Data: 2013-08-22 , 15:54 Spausdinti

Komisija pasiūlė 2014 m. žvejybos Baltijos jūroje galimybes

Europos Komisija pateikė 2014 m. žvejybos Baltijos jūroje galimybių pasiūlymą. Jame nurodoma, kokį komercinių žuvų kiekį gali sužvejoti ES žvejai Baltijos jūroje kitais metais. Tokie pasiūlymai grindžiami mokslinėmis rekomendacijomis, o jų tikslas – artimiausiu metu ir ilgainiui užtikrinti aplinkos požiūriu tausią ir ekonomiškai tvarią žvejybą Baltijos jūroje. Tai atitinka bendros žuvininkystės politikos reformos, dėl kurios neseniai sutarta, pagrindinius principus.

Iš naujausių mokslinių rekomendacijų matyti, kad Baltijos jūroje vis daugiau išteklių valdomi išlaikant tausų jų naudojimo lygį – vadinamąjį didžiausio galimo tausios žvejybos laimikio (angl. MSY) lygį. Palyginti su 2013 m., žinomų išteklių, kurie 2014 m. galės būti žvejojami MSY lygiu, padidėjo nuo trijų iki penkių. Paaiškėjo, kad ankstesniais metais sumažinus bendrus leidžiamus sužvejoti kiekius (BLSK) veiksmingai pavyko padidinti žvejybos Baltijos jūroje tausumą. Komisija šiais metais siūlo padidinti rytinių menkių išteklių ir centrinės Baltijos jūros dalies bei Botnijos įlankos silkių išteklių BLSK. Likusių išteklių BLSK sumažintas dėl natūralaus svyravimo neviršijant MSY ribų arba dėl to, kad atliekant naujausią duomenų peržiūrą tiksliau įvertinta išteklių būklė. Komisija taip pat siūlo sumažinti laivų, žvejojančių menkes pagal Baltijos jūros menkių išteklių valdymo planą, dienų jūroje skaičių.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/22082013_komisija_pasiule_2014m_zvejybos_baltijos_juroje_galimybes_lt.htm

Šį ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

*************************************

Jaunimo Europos komanda kviečia prisijungti naujus narius

Iki 2013 m. rugsėjo 11 d. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje aktyvius ir Europos Sąjunga (ES) besidominčius jaunus žmones (16-29 metų) kviečia išreikšti norą prisijungti prie Jaunimo Europos komandos. Naujai atrinkti nariai prisijungs prie jau veikiančių komandos narių. Visi komandos veikloje dalyvaujantys jauni žmonės yra savanoriai, jų kadencijos trukmė – dveji metai.

Jaunimo Europos komandos (JEK) nariai savo mieste ar regione su bendraamžiais dalijasi savo žiniomis apie ES ir jos politiką. Jų veikla apima diskusijų, debatų, protų mūšių ir panašių iniciatyvų organizavimą. Komandos nariai yra kviečiami vesti užsiėmimų apie ES mokyklose, bibliotekų ir nevyriausybinių organizacijų rengiamose konferencijose. Žinomiausi projektai, prie kurių organizavimo savo miestuose prisideda JEK nariai – protų mūšiai „Europrotai“, žinių apie ES tikrinimo projektas „Europos egzaminas“, Europos diena.

JEK nariai dalyvauja Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuojamuose susitikimuose, mokymuose, gauna pagalbines komunikacijos priemones.

Apklausti buvę JEK nariai teigė, kad veikla Jaunimo Europos komandoje suteikė renginių organizavimo, viešo kalbėjimo, bendradarbiavimo įgūdžių. Pasak JEK „absolvento“ Giedriaus Daubario, JEK suteikia galimybę sutikti bendraminčių, aktyvių žmonių iš visos Lietuvos, taip pat pažinti save ir tobulėti. „Patirtis dirbant JEK mane išmokė būti drąsiu: jei turi noro įgyvendinti kažką neįprasto, tam visada atsiras būdų. Naujiesiems JEK nariams linkiu nenusileisti ankstesnėms JEK kartoms, mėgautis proga pateikti įprastus dalykus apie ES patraukliai jauniems žmonėms, išlaisvinti savo kūrybiškumą“, – teigė G. Daubaris.

Daugiau informacijos apie JEK ir nuoroda registruotis:

http://ec.europa.eu/lietuva/news_hp/news/22082013_jaunimo_europos_komanda_iesko_nauju_nariu_lt.htm

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Gedimino pr. 16, LT-01103 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra