Europos Komisijos 2013 m. kovo 26 d. pranešimai

Autorius: Data: 2013-03-26 , 17:39 Spausdinti

Lietuva, Estija ir Latvija inovacijų diegimo srityje per metus padarė didžiausią pažangą

Palyginti su praėjusiais metais, nors ir tęsėsi ekonomikos krizė, ES pasiekta geresnių inovacijų diegimo rezultatų, tačiau išaugo inovacijų atotrūkis tarp valstybių narių. Tai rodo 2013 m. Inovacijų sąjungos rezultatų suvestinė, kurioje apžvelgiami ES valstybių narių inovacijų diegimo rezultatai. Nors inovacijų lyderės toliau gerino savo veiklos rezultatus, kitų šalių pažanga buvo vangi. ES pirmąsias reitingo pozicijas toliau užima Švedija, nuo jos nedaug atsilieka Vokietija, Danija ir Suomija. Estija, Lietuva ir Latvija padarė didžiausią pažangą, palyginti su praėjusiais metais. Lietuva pirmą kartą pateko į nuosaikių novatorių grupę; iki šiol ji būdavo priskiriama prie menkų novatorių. Inovacijų augimą ES labiausiai skatina MVĮ ir inovacijų komercinimas, taip pat puikios mokslinių tyrimų sistemos. Tačiau 2008–2012 m. sumažėjusios verslo ir rizikos kapitalo investicijos neigiamai paveikė inovacijų diegimo rezultatus.

Lietuva yra viena iš nuosaikių novatorių, kurių rezultatai nesiekia ES vidurkio. Santykinės stipriosios Lietuvos pusės yra žmogiškieji ištekliai ir finansavimas bei rėmimas. Santykinės silpnosios jos pusės – mokslinių tyrimų sistemų ir intelektinės nuosavybės srityje. Lietuvos augimo rodikliai Bendrijos pramoninio dizaino ir užimtumo žinioms imlioje veikloje srityje yra didžiausi iš visų ES valstybių narių. Didelis augimas pastebimas ir inovacijų, nesusijusių su moksliniais tyrimais ir plėtra, išlaidų, Bendrijos prekės ženklų ir licencijų bei patentų pajamų užsienyje srityje. Labai sumažėjo rinkai ir įmonėms naujų novatoriškų produktų pardavimas. Verslo investicijų ir intelektinės nuosavybės srities augimas gerokai didesnis nei vidurkis, o inovacijų kūrėjų ir ekonominio poveikio – gerokai mažesnis nei vidurkis.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/26032013_lietuva_inovaciju_srityje_padare_pazanga_lt.htm

Užimtumas ir socialinė padėtis ES. Ketvirčio apžvalgoje nagrinėjama gilėjanti socialinė krizė

2012 m. ketvirtą ketvirtį užimtumo ir socialinės padėties būklė ES išliko kritiška: visur mažėjo darbo vietų, toliau augo nedarbas, o namų ūkių finansinė padėtis kėlė rūpestį. Tokie duomenys pateikiami naujausioje Europos Komisijos užimtumo ir socialinės padėties ketvirčio apžvalgoje. Kai kuriose valstybėse narėse vis aiškiau matyti neigiamas valstybės biudžeto apkarpymo ir mokesčių didinimo poveikis užimtumui ir gyvenimo lygiui. Apžvalgoje taip pat pažymima, kad sulėtėjo bendra imigracija iš trečiųjų šalių ir kad krizė neigiamai paveikė vaisingumą.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/26032013_gilejanti_socialine_krize_lt.htm

Klimato politika. Rengiamas 2015 m. tarptautinis susitarimas dėl kovos su klimato kaita

Europos Komisija 2013 m. kovo 26 d. priėmė konsultacijoms skirtą dokumentą, kuriuo pradedamos viešos diskusijos apie tai, kaip tinkamiausiai parengti naują tarptautinį susitarimą dėl kovos su klimato kaita. Konsultacijoms skirtame komunikate keliami esminiai klausimai, o suinteresuotosios šalys raginamos išsakyti nuomonę apie naująjį susitarimą, kuris turi būti sudarytas iki 2015 m. pabaigos ir taikomas nuo 2020 m.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/26032013_susitarimas_del_kovos_su_klimato_kaita_lt.htm

Paskelbti ES ir „Europa Nostra“ 2013 m. kultūros paveldo apdovanojimų laureatai

Kovo 26-ąją Europos Komisija ir „Europa Nostra“ paskelbė 2013 m. Europos Sajungos ir „Europa Nostra“ kultūros paveldo apdovanojimų laureatus. 30 laimėtojų, išrinktų iš beveik 200 nominuotų projektų, įvertinti už keturių sričių pasiekimus: tai paveldo išsaugojimas, moksliniai tyrimai, ypatingi nuopelnai bei švietimas, mokymas ir informavimas. Atėnuose Herodo Atiko odėjone vyksiančiose apdovanojimų įteikimo iškilmėse dalyvaus Graikijos prezidentas Karolos Papoulias, už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakinga Komisijos narė Androulla Vassiliou ir „Europa Nostra“ pirmininkas, pasaulinio garso tenoras Plácido Domingo. Renginį globoja Graikijos prezidentas. Šeši iš 30 laimėjusių projektų Atėnuose bus paskelbti pagrindiniais laureatais; vienam iš laimėtojų remiantis „Europa Nostra“ atliktos interneto apklausos rezultatais, bus įteiktas visuomenės simpatijų prizas.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/26032013_kulturos_paveldo_apdovanojimai_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Gedimino pr. 16, LT-01103 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

dreamstime.com nuotr. 

Europos Komisija (EK) , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra