Europos Komisijos 2013 m. kovo 25 d. pranešimai

Autorius: Data: 2013-03-25 , 16:12 Spausdinti

Europos Komisija kviečia teikti nuomones dėl ilgalaikio Europos ekonomikos finansavimo

Pirmadienį, 2013 m. kovo 25 d., Europos Komisija priėmė diskusinį konsultacijų dokumentą, kuriuo kviečia tris mėnesius teikti nuomones, kaip skatinti ilgalaikio finansavimo pasiūlą ir kaip gerinti ir diversifikuoti finansinio tarpininkavimo sistemą, kad Europa galėtų užsitikrinti ilgalaikes investicijas. Ilgalaikės investicijos – išlaidos, kurios didina ekonomikos gamybos pajėgumą, skirtos energetikos, transporto ir ryšių infrastruktūroms, pramonės ir paslaugų teikimo sąlygoms, prisitaikymui prie klimato kaitos bei ekologinių inovacijų technologijoms, švietimui, moksliniams tyrimams ir plėtrai, taip pat kitoms sritims. Europai reikia didelių ilgalaikių investicijų, nes jos yra gyvybiškai svarbios siekiant remti tvarų augimą. Norint finansuoti ilgalaikes investicijas, viešajam sektoriui, įmonėms ir namų ūkiams reikalinga galimybė gauti prognozuojamo ilgalaikio finansavimo. 

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/25032013_nuomones_del_ilgalaikio_ekonomikos_finansavimo_lt.htm

Siekiama didinti ES patrauklumą užsienio studentams ir mokslininkams

ES reikia pritraukti talentingus trečiųjų šalių studentus ir mokslininkus, kurie savo žiniomis bei gebėjimais prisidėtų prie ekonomikos ir konkurencingumo augimo. Galimybe tam tikram laikui atvykti į ES kasmet pasinaudoja daugiau kaip 200 000 užsienio studentų ir mokslininkų. Vis dėlto pernelyg daug atvykstančiųjų susiduria su nereikalingomis administracinėmis kliūtimis. Dabartinės studento vizos ar leidimo gyventi išdavimo taisyklės yra pernelyg sudėtingos ir neaiškios, procesas trunka ilgai ir yra nevienodas skirtingose valstybėse narėse, o persikelti iš vienos valstybės narės į kitą gali būti labai sudėtinga ar net neįmanoma. Tai trukdo ES šalims pritraukti daugiau talentų ir mažina ES kaip aukšto lygio kompetencijos centro patrauklumą.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/25032013_uzsienio_studentams_ir_mokslininkams_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Gedimino pr. 16, LT-01103 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra