Europos Komisijos 2013 m. gegužės 8 d. pranešimai

Autorius: Data: 2013-05-08 , 16:49 Spausdinti

Banko sąskaitos. Komisija imasi veiksmų, kad banko sąskaitos būtų pigesnės, skaidriau tvarkomos ir visiems prieinamos

Šiais laikais sąskaitos banke neturintys Europos piliečiai negali visapusiškai dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Banko sąskaitos – neatskiriama mūsų kasdienybės dalis, nes jomis naudodamiesi galime pervesti ir gauti pinigus, pirkti prekes internetu ir apmokėti komunalines sąskaitas (sumokėti už telefoną, dujas, elektrą).

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/08052013_pigesnes_ir_skaidriau_tvarkomos_banko_saskaitos__lt.htm

ES pilietybė. Komisija siūlo 12 naujų veiksmų piliečių teisėms stiprinti

Europos Komisija 2013 m. gegužės 8-ąją paskelbė, kad imsis įvairių veiksmų ES piliečių teisėms stiprinti ir kliūtims, su kuriomis piliečiai susiduria kasdieniame gyvenime, šalinti. 2013 m. ES pilietybės ataskaitoje nustatyta 12 konkrečių būdų, kuriais europiečiams bus padedama geriau naudotis savo, kaip ES piliečių, teisėmis, pavyzdžiui, ieškoti darbo kitoje ES šalyje ar aktyviau dalyvauti demokratiniame Sąjungos gyvenime. Tarp svarbiausių siekių – geresnės sąlygos dirbti ar mokytis kitoje ES šalyje, nereikalingo popierizmo mažinimas ES keliaujantiems ar gyvenantiems piliečiams, mažiau kliūčių apsipirkti užsienyje. Šie metai paskelbti Europos piliečių metais, tad Komisija skelbia ES pilietybės ataskaitą kaip atsaką į ES piliečių klausimus ir rūpesčius, susijusius kelionėmis, gyvenimu ar apsipirkimu kitoje ES šalyje.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/08052013_komisija_siulo_veiksmus_pilieciu_teisems-stiprinti_lt.htm

ES chartija praktiškai užtikrinamos piliečių pagrindinės teisės

Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijos, kuri tapo teisiškai privaloma prieš trejus metus, poveikis yra vis akivaizdesnis. Ja remiasi ne tik ES institucijos, rengdamos teisės aktus, bet ir Europos ir nacionaliniai teismai, taip praktiškai užtikrindami Europos piliečių pagrindines teises. Šios išvados pateiktos gegužės 8 d. paskelbtoje trečiojoje metinėje 2012 m. ES pagrindinių teisių chartijos taikymo ataskaitoje, kurioje pasitelkiant įvairius su pagrindinėmis teisėmis susijusius atvejus parodoma, kad ES toliau kuria nuoseklesnę sistemą, skirtą pagrindinėms žmogaus teisėms ginti. Ši ataskaita, kartu su kuria šiandien taip pat paskelbta nauja moterų ir vyrų lygybės pažangos 2012 m. ataskaita, papildo Komisijos 2013 m. ES pilietybės ataskaitoje pasiūlytus įvairius naujus veiksmus, kuriais siekiama geriau užtikrinti piliečių teises (žr. IP/13/410 ir MEMO/13/409).

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/08052013_es_chartija_uztikrina_pagrindines_pilieciu_teises_lt.htm

Komisijos Pirmininko José Manuel Barroso laiškas Europos Vadovų Tarybos nariams

Gerb. kolegos,

Gegužės 22 d. susitiksime Briuselyje aptarti dviejų svarbių klausimų – energetikos ir mokestinio sukčiavimo ir mokesčių slėpimo. Kadangi diskusijoms bus skirta nedaug laiko, manau, kad naudinga pateikti prieš susitikimą šiek tiek aiškinamosios informacijos abiem klausimais.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/08052013_barroso_laiskas_tarybos_nariams.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Gedimino pr. 16, LT-01103 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra