Europos Komisijos 2013 m. birželio 6 d. pranešimai

Autorius: Data: 2013-06-06 , 16:40 Spausdinti

ES strategija sugriežtinti kovą su neteisėta prekyba tabaku

Ketvirtadienį, 2013 m. birželio 6 d., Europos Komisija priėmė išsamų priemonių paketą, kurio tikslas – griežtesnė kova su neteisėta prekyba tabaku, visų pirma cigarečių kontrabanda. Neteisėta prekyba tabaku kelia visuotinę grėsmę. Dėl jos valstybės narės kasmet praranda per 10 mlrd. EUR pajamų nesumokėtų mokesčių ir muitų. Dėl to ne tik gerokai sumažėja nacionalinės pajamos – dėl neteisėtos prekybos klesti šešėlinė ekonomika, nes ši prekyba – kone vien organizuotų tarptautinių nusikaltėlių grupuočių sritis. Ji pakerta ir sveikatos politikos iniciatyvas, nukreiptas prieš tabako produktų vartojimą, ir kenkia teisėtam verslui, nes didžioji dalis neteisėtų produktų yra pagaminta nesilaikant ES taisyklių, taikomų tabako produktams. Siekiant veiksmingai spręsti neteisėtos prekybos tabaku problemą, Komisijos strategijoje nustatomos kelios koordinuojamos nacionalinio, ES ir tarptautinio lygmens priemonės.

Pranešimas spaudai ir Europos Komisijos nario Algirdo Šemetos komentaras:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/06062013_es_sugrieztina_kova_su_neteiseta_tabako_prekyba_lt.htm

Priimtas ES teisės aktas užtikrins geresnę apsaugą smurto privačioje erdvėje aukoms

Birželio 6-ąją ES valstybių narių teisingumo ministrams priėmus Europos Komisijos pasiūlymą, smurto, ypač privačioje erdvėje, aukos netrukus galės naudotis apsauga visoje ES. Naujame Reglamente dėl Europos apsaugos orderio nustatoma, kad smurtą patyrę žmonės gali naudotis gimtojoje šalyje gauta apribojančia teismo nutartimi, būdami bet kurioje ES šalyje. Praktikoje tai reiškia, kad vienoje ES šalyje išduota apribojanti teismo nutartis turės būti pripažįstama visoje ES. Taip bus užtikrinama, kad apsauga lydėtų asmenį. Šis ES teisės aktas bus ypač naudingas moterims: remiantis apklausų duomenimis, apytikriai kas penkta moteris Europoje yra bent kartą gyvenime patyrusi smurtą.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/06062013_teises_aktas_uztikrinantis_geresne_apsauga_smurto_aukoms_lt.htm

Europos Komisija tiesia kelią gestų kalbos projektui

Ketvirtadienį Europos Komisija pritarė naujam bandomajam projektui, kuriuo palengvinamas Europos institucijų ir kurčiųjų bei neprigirdinčiųjų bendravimas. Šiandieninis finansavimo sprendimas reiškia, kad bandomasis projektas, kuriam Europos Parlamentas skyrė 750 000 EUR biudžetą, bus įgyvendinamas.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/06062013_europos_komisija_tiesia_kelia_gestu_kalbos_projektui_lt.htm

ES apdovanoja 9 novatoriškas Europos viešąsias iniciatyvas

Europos Komisija birželio 6-ąją paskelbė Europos apdovanojimo už viešojo administravimo naujoves laureatus. Šiuo apdovanojimu įvertinamos novatoriškiausios ir į ateitį labiausiai orientuotos viešosios iniciatyvos, naudingos piliečiams, įmonėms arba švietimo ir mokslinių tyrimų sektoriui. Devynioms iniciatyvoms iš Ispanijos (du laureatai), Jungtinės Karalystės, Kroatijos, Nyderlandų, Portugalijos, Slovakijos, Suomijos ir Švedijos skirta po 100 000 eurų (MEMO/13/503). Tarp geriausiomis pripažintų iniciatyvų – telefonu prieinami integruoti sveikatos priežiūros duomenys, įmonių finansavimo galimybių internetinė platforma ir aukštojo mokslo institucijoms skirta plagiato nustatymo sistema. Apdovanojimus per Europos novatoriškų regionų savaitės (WIRE IV) konferenciją Korke (Airijoje) įteikė už mokslinius tyrimus, inovacijas ir mokslą atsakinga Europos Komisijos narė Máire Geoghegan-Quinn.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/06062013_es_apdovanoja_9_novatoriskas_europos_viesasias_iniciatyvas_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Gedimino pr. 16, LT-01103 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra