Europos Komisijos 2013 m. birželio 3 d. pranešimai

Autorius: Data: 2013-06-03 , 14:37 Spausdinti

Komisijos ataskaita dėl laisvo judėjimo ES

Šengeno laisvo judėjimo erdvėje daugiau kaip 400 milijonų ES piliečių iš 26 Europos šalių ir vis daugiau ES nepriklausančių šalių piliečių gali keliauti netikrinami prie vidaus sienų. 2013 m. birželio 3 d. Komisija priėmė trečią pusmetinę Šengeno erdvės veikimo ataskaitą. Ataskaitoje išsamiai apžvelgiama padėtis Šengeno erdvėje, siekiant užtikrinti, kad visos Šengeno šalys [1] Visos ES valstybės narės, išskyrus Jungtinę Karalystę, Airiją, Rumuniją, Bulgariją bei Kiprą, ir ES nepriklausančios Islandija, Norvegija, Šveicarija ir Lichtenšteinas.

[1] nuosekliai įgyvendintų bendras taisykles.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/03062013_komisijos_ataskaita_del_laisvo_judejimo_lt.htm

Vaikų priežiūra. Komisija ragina valstybes nares dėti daugiau pastangų

Birželio 3-ąją paskelbtoje ataskaitoje Europos Komisija pažymėjo, kad valstybės narės turės dėti daugiau pastangų pagerinti vaikų priežiūrą, kad ES iki 2020 m. pasiektų 75 proc. užimtumo lygio tikslą. Pažangos ataskaitoje teigiama, kad tik aštuonios šalys pasiekė abu su galimybe naudotis prieinamomis vaikų priežiūros paslaugomis tikslus, dėl kurių susitarta ES lygmeniu (žr. priedą). Vadinamuosiuose Barselonos tiksluose, dėl kurių 2002 m. susitarė ES vadovai, nurodyta, kad turėtų būti užtikrinta 90 proc. vaikų nuo trejų metų iki privalomojo mokyklinio amžiaus ir 33 proc. vaikų iki trejų metų priežiūra. Be to, taip pat paskelbti naujo tyrimo duomenys rodo vyrų ir moterų pensijų skirtumą – visoje ES moterų pensijos yra vidutiniškai 39 proc. mažesnės negu vyrų.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/03062013_vaiku_prieziura_komisija_ragina_deti_daugiau_pastangu_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Gedimino pr. 16, LT-01103 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra