Europos Komisijos 2013 m. balandžio 5 d. pranešimai

Autorius: Data: 2013-04-05 , 16:30 Spausdinti

Ataskaita rodo, kad Europoje mokslininkių vis dar per mažai

Nors Europoje mokslininkių dalis auga, atskirose mokslo disciplinose ir karjeros aukštumose moterų vis dar mažiau nei vyrų. Tai skelbiama 2013 m. balandžio 5 d. Europos Komisijos išleistame naujausiame moterų padėtį mokslo srityje rodančių duomenų leidinyje „She Figures“. Tik 33 proc. Europos mokslininkų, 20 proc. profesorių ir 15,5 proc. aukštojo mokslo įstaigų vadovų yra moterys.

Mokslinių tyrimų srityje dirbančių moterų skaičiaus atžvilgiu pirmauja Lietuva ir Latvija – čia moksliniais tyrimais užsiima daugiau moterų nei vyrų. Lietuva, Latvija, Portugalija, Rumunija ir Kroatija visuomet patenka į šalių, kuriose daugiausia mokslininkių, grupę. Lietuvoje 2010 m. aukštos kvalifikacijos arba technologinį darbą dirbo vidutiniškai 63 proc. mokslo ir technologijų srityje dirbančių ir aukštąjį išsilavinimą turinčių moterų ir 41,4 proc. vyrų. Mokslininkių dalis tarp visų dirbančių moterų yra didesnė nei mokslininkų dalis tarp visų dirbančių vyrų keturiose šalyse – Lietuvoje, Turkijoje, Latvijoje ir Bulgarijoje, o jų po lygiai dirba Kroatijoje ir Rumunijoje. Be to, Lietuva patenka į trejetuką šalių, kuriose daugiau kaip pusę daktaro laipsnį turinčių žmonių yra moterys (Lietuvoje – 58 proc.). Kita vertus, Lietuvoje, kaip ir Vengrijoje, Kipre, Italijoje, Liuksemburge bei Čekijoje, valdybose yra mažiau nei 20 proc. moterų, o Portugalijoje, Danijoje, Ispanijoje, Islandijoje ir Kroatijoje moterys sudaro daugiau nei trečdalį valdybų narių.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/05042013_europos_mokslininkes_lt.htm

Už regioninę politiką atsakingo Europos Komisijos nario Johannes Hahn kalbos „Partnerystė aplinkosaugos srityje tebėra esminė Baltijos jūros regiono strategijos dalis“ ištrauka.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/05042013_uz_regionine_politika_atsakingo_komisijos_nario_hahn_kalba_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Gedimino pr. 16, LT-01103 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Scanpix nuotr.

Europos Komisija (EK) , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra