Europos Komisijos 2013 m. balandžio 18 d. pranešimai

Autorius: Data: 2013-04-18 , 15:40 Spausdinti

ES sanglaudos politika padeda švelninti krizės padarinius ir skatina ekonomikos augimą, teigia Komisija 2013 m. strateginėje ataskaitoje

2013 m. balandžio 18 d. Europos Komisija pateikė ES struktūrinių fondų veiklos valstybėse narėse apžvalgą. Strateginėje 2007–2013 m. sanglaudos politikos programų įgyvendinimo ataskaitoje apibendrinami valstybių narių pateikti duomenys, dažniausiai apimantys laikotarpį iki 2011 m. pabaigos. Nors iki programų pabaigos 2015 m. dar liko ketveri metai, jau dabar Europos regioninės plėtros fondo, Sanglaudos fondo ir Europos socialinio fondo investicijomis užtikrinta pažanga ir nauda daugeliui piliečių.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/18042013_sanglauda_lt.htm

Europos Komisija siūlo 2014 m. bendrosios žemės ūkio politikos taisyklėms taikyti pereinamąjį laikotarpį

Balandžio 18-ąją Europos Komisija paskelbė pasiūlymus 2014 metais tam tikroms bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) taisyklėms, visų pirma tiesioginių išmokų sistemai, taikyti pereinamąjį laikotarpį. Nors Europos Komisija intensyviai dirba su Europos Parlamentu ir ES Taryba, kad būtų pasiektas politinis sutarimas dėl BŽŪP reformos, ir tikisi, jog pavyks tai padaryti iki birželio pabaigos tam, kad naujos teisinės priemonės būtų parengtos iki 2014 m. sausio 1 d., nerealu, kad valstybės narės iki kitų metų pradžios parengs visas administracines procedūras. Todėl, siekiant tęstinumo, kai kuriems BŽŪP aspektams, visų pirma, tiesioginių išmokų sistemai, reikia taikyti pereinamojo laikotarpio taisykles. Tai reikštų, kad 2014 paraiškų teikimo metais bus taikomos dabar galiojančios bendrosios išmokos sistemos, vienkartinės išmokos už plotus sistemos ir išmokų pagal 68 straipsnį taisyklės. Taigi naujos taisyklės, pavyzdžiui, susiejimo su ekologija taisyklės, nebus taikomos iki 2015 m. pradžios, todėl mokėjimo agentūros turės daugiau laiko pasirengti šiems pokyčiams.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/18042013_zemes_ukis_lt.htm

Naujas ES kovos su neteisėta prekyba branduolinėmis ir radioaktyviosiomis medžiagomis mokymo centras

Europos Komisija atvėrė naują Europos branduolinės saugos mokymo centrą (EUSECTRA) Karlsrūhėje. Šiame centre pareigūnai, instruktoriai ir ekspertai bus mokomi, kaip aptikti branduolines ar kitas radioaktyviąsias medžiagas ir kokių priemonių imtis nustačius, kad vykdoma neteisėta tokių medžiagų prekyba. EUSECTRA praktiniam mokymui naudojamos įvairios radioaktyviosios ir branduolinės medžiagos, įranga ir matavimo prietaisai. Vienoje iš mokomųjų patalpų imituojamos oro uosto sąlygos – čia įrengti keleivių tikrinimo vartai ir konvejeris su rentgeno įrenginiu. Lauke mokoma įvairių scenarijų, naudojami 4 skirtingų tipų spinduliuotės tikrinimo vartai. Iš viso mokymui naudojama daugiau kaip 30 matavimo ir aptikimo priemonių. Centras padės išplėsti Europos Komisijos Jungtinio tyrimų centro (JRC) Karslrūhėje ir Isproje vykdomą šios srities mokomąją veiklą.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/18042013_mokymo_centras_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Gedimino pr. 16, LT-01103 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra