Europos Komisijos 2012 m. vasario 29 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-02-29 , 16:02 Spausdinti

Inovacijų partnerystės: nauji pasiūlymai dėl žaliavų, žemės ūkio ir sveiko senėjimo siekiant aktyvesnės konkurencijos

Europos Komisija 2012 m. vasario 29 d. pasiūlė imtis ryžtingų veiksmų siekiant išspręsti tris pagrindinius mūsų visuomenei iškilusius uždavinius augimą ir darbo vietų kūrimą lemiančiose srityse: tai žaliavų tiekimas, tvarus žemės ūkis, aktyvus ir sveikas senėjimas. Kad būtų galima pagerinti gyvenimo kokybę ir Europos, kaip pasaulio lyderės poziciją, reikia geriau suderintų viešojo ir privačiojo sektoriaus veiksmų visose trijose srityse.

Todėl Komisija įdiegė dvi naujas Europos inovacijų partnerystes (EIP) – dėl žaliavų ir dėl žemės ūkio tvarumo ir našumo. Ji taip pat patvirtino keturmetį 2011 m. vasarį pradėtos bandomosios Aktyvaus ir sveiko senėjimo Europos inovacijų partnerystės veiksmų planą. Europos inovacijų partnerystės – naujas metodas, apimantis visą mokslinių tyrimų, produktų kūrimo ir inovacijų grandinę ir suburiantis įvairių šalių ir pramonės šakų viešojo ir privačiojo sektoriaus suinteresuotuosius subjektus siekiant greičiau įdiegti inovacijas. Kiekvienai iš šių iniciatyvų nustatyti reikšmingi tikslai, kurie turi būti įgyvendinti iki 2020 m., o rezultatai turėtų būti pastebimi po 1–3 metų. 

Ši naujiena paskelbta prieš pat susirenkant Europos Vadovų Tarybai, kuri, kaip tikimasi, turėtų dar kartą patvirtinti, kad tyrimai ir inovacijos yra Europos ekonomikos atkūrimo variklis.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/29022012_aktyvesne_konkurencija_lt.htm

Aplinka. Ką jūs manote apie nekviestus svečius?

Dažnai augalai ir gyvūnai, įvežti į jiems svetimą aplinką ir pradėję joje sparčiai daugintis, ima kelti pavojų biologinei įvairovei. Turime pavyzdžių, kai „svetimas“ rūšis – pavyzdžiui, bulves ar pomidorus – introdukuoti pavyko nesunkiai. Tačiau daug kitų rūšių – tarp jų kanadinė berniklė, jautinė varlė, japoninė reinutrė ir Caulerpa dumblių monokultūros – toliau plinta mūsų aplinkoje, kelia grėsmę vietos augmenijai bei gyvūnijai ir daro didelę žalą ekosistemoms bei biologinei įvairovei.

Tokios „invazinės svetimos rūšys“ gali kelti pavojų visuomenės sveikatai, daryti žalą pasėliams ir gyvuliams, turėti didelį ekonominį poveikį. Europos Komisija svarsto šios problemos sprendimo būdus, įskaitant ir naują tam skirtą teisės priemonę, ir interneto konsultacijomis siekia išsiaiškinti, kurie iš šių būdų būtų veiksmingiausi. Konsultacijų rezultatais bus pasinaudota rengiant pasiūlymas, kuris bus pateiktas šiais metais.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/29022012_nekviesti_sveciai_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192, www.europa.eu/lietuva

Europos Komisija (EK) , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra