Europos Komisijos 2012 m. rugsėjo 26 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-09-26 , 16:35 Spausdinti

Europos Komisija patvirtino valstybės pagalbą Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) kapitalo restruktūrizavimui 

Europos Komisija patvirtino, kad 6 mln. litų dydžio Lietuvos centrinės kredito unijos kapitalo restruktūrizavimas atitinka ES valstybės pagalbos taisykles. Kapitalo restruktūrizavimo planas tinkamai padės užtikrinti unijos gyvybingumą ilgalaikiu laikotarpiu. Be to, planu užtikrinta, kad Lietuvos centrinė kredito unija ir jos narės pakankamu įnašu padengs kapitalo restruktūrizavimo išlaidas, taip pat kiek įmanoma sumažinta konkurencijos iškraipymo galimybė. Pabrėžtina, kad Lietuvos centrinei kredito unijos narės įnešė didesnį naują kapitalą nei valstybė ir taip padengė daugiau kaip 50 proc. Lietuvos centrinės kredito unijos kapitalo poreikių.

Daugiau informacijos: 

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/26092012_kredito_unijos_lt.htm

Saugesni, veiksmingesni ir naujoviškesni medicinos prietaisai

Medicinos ir diagnostikos in vitro medicinos prietaisai – nuo paprasčiausio pleistro iki labai sudėtingų gyvybės palaikymo aparatų – labai svarbūs mūsų sveikatai ir gyvenimo kokybei. Siekdama, kad šie prietaisai atitiktų poreikius ir būtų užtikrinta Europos piliečių sauga, Europos Komisija 2012 m. rugsėjo 26 d.pasiūlė du skaidresnius ir labiau prie mokslo ir technologijų pažangos priderintus šios srities reglamentus. Naujomis taisyklėmis siekiama užtikrinti, kad pacientai, vartotojai ir sveikatos priežiūros specialistai galėtų naudotis saugiais, veiksmingais ir naujoviškais medicinos prietaisais. Medicinos prietaisų sektorius – labai inovatyvus, ypač Europoje. Apskaičiuota, kad jo rinkos vertė yra maždaug 95 mlrd. EUR.

Daugiau informacijos: 

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/26092012_medicina_lt.htm

Komisija skelbia kultūros ir kūrybos sektorių ekonomikos augimo ir užimtumo skatinimo strategiją

Rugsėjo 26-ąją Europos Komisija pristato strategiją, kuria siekiama visapusiškai išlaisvinti ES kultūros ir kūrybos sektorių potencialą, kad būtų kuriama daugiau darbo vietų ir skatinamas ekonomikos augimas. Šiuose sektoriuose, prie kurių priklauso architektūros, dailiųjų amatų, kultūros paveldo, dizaino, festivalių organizavimo, kino ir televizijos, muzikos, scenos ir vaizduojamųjų menų, archyvų ir bibliotekų, leidybos, radijo ir kitų sričių įmonės ir organizacijos, jau dabar sukuriama iki 4,5 proc. Europos Sąjungos BVP ir darbuojasi iki 8,5 mln. žmonių. Tačiau abiem sektoriams kyla ir didelių sunkumų, susijusių su globalizacija ir perėjimu prie skaitmeninių technologijų, taip pat su didele rinkos fragmentacija dėl kultūrų ir kalbų įvairovės. Didelė problema – menkos galimybės gauti finansavimą.

Daugiau informacijos: 

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/26092012_augimas_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra