Europos Komisijos 2012 m. rugsėjo 21 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-09-24 , 09:29 Spausdinti

Geresnės galimybės ES vartotojams nesunkiai išspręsti smulkius ginčus dėl kitoje šalyje įsigytų prekių ar paslaugų

Kartais kitoje ES valstybėje vartotojai gali rasti norimą prekę už geriausią kainą visoje ES vidaus rinkoje. Internetu įsigyti pigesnių prekių dar lengviau. Tačiau kartais dėl pačių prekių arba jų pristatymo gali kilti problemų. Kad būtų išvengta sudėtingų, brangių ir ilgai trunkančių teisinių procedūrų Europos Sąjunga savo vartotojams sudaro palankias sąlygas siekti teisingumo ir veiksmingai naudotis savo teisėmis. Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūra – vienas iš tarpvalstybinių ginčų sprendimų būdų tais atvejais, kai ieškinio suma neviršija 2 000 EUR. Tačiau 2012 n. rugsėjo 21 d. paskelbtos naujos Europos vartotojų centrų tinklo (ECC-Net) ataskaitos duomenimis, šia vartotojui patogia procedūra, įsigalėjusia 2009 m. sausio 1 d., dažnai naudojamasi nepakankamai. Taip yra todėl, kad teisėjai nežino apie šią procedūrą. Komisija ketina rimtai imtis šios problemos.

Daugiau informacijos: 

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/21092012_vartotojai_lt.htm

Maistas. Keičiamos medui taikomos taisyklės

Penktadienį, rugsėjo 21-ąją, Europos Komisija priėmė pasiūlymą, kuriuo, siekiant pateikti tikslų ir teisingą žiedadulkių apibūdinimą, iš dalies keičiamos medui taikomos taisyklės. Šis pasiūlymas priimtas po Europos Teisingumo Teismo prejudicinio sprendimo. Laikantis tarptautinių PPO standartų pasiūlyme žiedadulkės apibrėžiamos kaip natūralus komponentas, o ne kaip pridėtinis ingredientas.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/21092012_maistas_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu: 

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra