Europos Komisijos 2012 m. rugsėjo 18 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-09-19 , 10:51 Spausdinti

Skaitmeninė darbotvarkė. Komisija ir Europos pramonės atstovai pasiryžę vystyti robotų technikos sektorių ir didinti jo našumą

Kad padėtų Europoje įsisteigusioms bendrovėms parduoti daugiau savo produkcijos pasaulio robotų technikos rinkoje, kurios metinė vertė yra 15,5 mlrd. eurų, Europos Komisija, pramonės ir akademinės bendruomenės atstovai sutarė plėtoti robotų technikos srities viešojo ir privačiojo sektorių partnerystę. Europos robotų technikos gamintojų ir mokslinių tyrimų institutų atstovai kartu su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes pasirašė susitarimo memorandumą ir taip žengė pirmą žingsnį, kad 2013 m. būtų pradėta įgyvendinti viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė. Komisija įsitikinusi, kad būsimoji viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė sustiprins ES robotų technikos sektorių.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/18092012_robotai_lt.htm

Aukšto lygio grupė sutelkia dėmesį į mokymo meistriškumą

Aukštasis mokslas turi lemiamos svarbos plėtojant žinias ir gebėjimus, kurių Europai reikia, kad galėtų konkuruoti pasaulio ekonomikoje. Tačiau valstybių narių investicijos į aukštojo mokslo sistemų modernizavimą yra nepakankamos. 2012 m. rugsėjo 18-ąją Europos Komisija paskelbė subūrusi aukšto lygio grupę, spręsiančią aukštojo mokslo modernizavimo klausimus ir parengsiančią išsamią Europos Sąjungos šalių padėties šioje srityje trejų metų apžvalgą. Grupė, kuriai vadovauja buvusi Airijos Respublikos Prezidentė Mary McAleese, šiemet daugiausia dėmesio skirs mokymo meistriškumui, o kitais metais – mokymosi pritaikymui prie skaitmeninės eros reikalavimų. Ji nustatys gerąją patirtį, ieškos kūrybiškų sprendimų ir teiks rekomendacijas valstybių narių bei Europos politikams, universitetams ir kitoms mokymo įstaigoms. Grupė, kuriai suteikti įgaliojimai veikti iki 2015 m., pirmą ataskaitą pateiks 2013 m.

Daugiau informacijos: 

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/18092012_mokymas_lt.htm

ES sporto forumas. Sporto lyderiai ir ministrai stiprina kovą su susitarimais dėl varžybų baigties

Europos sporto judėjimo atstovai ir sporto ministrai, susitikę rugsėjo 19-20 d. Nikosijoje (Kipras) Europos Komisijos organizuojamame ES sporto forume, įsipareigos stiprinti kovą su susitarimais dėl varžybų baigties. Tikimasi, kad jie pasirašys Kovos su susitarimais dėl varžybų baigties deklaraciją. Forume, kuris sutampa su neformaliu ES sporto ministrų susitikimu, bus aptarti ir kiti klausimai, kaip antai sporto indėlis į ES ekonomiką, būsimas mėgėjiško sporto ES finansavimas ir fizinio aktyvumo bei vyresnių žmonių aktyvumo skatinimas.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/18092012_sportas_lt.htm

Europos bendradarbiavimo diena. Bendra siena – bendri darbai

Atšvęsti abipus sienos išvien dirbančių Europos regionų ir šalių laimėjimus – toks yra Europos bendradarbiavimo dienos tikslas. Pirmą kartą visa Europa – ES valstybės narės ir kaimyninės šalys – ją minės tą pačią dieną.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/18092012_siena_lt.htm

Aplinka. 2012 m. Europos judumo savaitė. „Judėjimas teisinga kryptimi“

2012 m. rugsėjo 16-22 d. šimtai Europos miestų ir miestelių dalyvaus 11-oje Europos judumo savaitėje. Piliečiai kviečiami dalyvauti veikloje, kuria skatinama vietoj privačių automobilių dažniau naudotis alternatyviomis transporto priemonėmis. Šių metų tema – „Judėjimas teisinga kryptimi“. Ja siekiama geriau supažindinti su tvaraus judumo mieste planais ir būdais, kaip geriau įtraukti piliečius ir vietos suinteresuotuosius subjektus į planavimo procesą.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/17092012_judumas_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Scanpix nuotr.

Europos Komisija (EK) , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra