Europos Komisijos 2012 m. rugsėjo 17 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-09-17 , 16:56 Spausdinti

Stipresnis Eurostatas – patikimesnė aukštos kokybės statistika 

2012 m. rugsėjo 17 d. Komisija patvirtino sprendimą, kuriuo išaiškinamas ir sustiprinamas ES statistikos tarnybos Eurostato vaidmuo ir atsakomybės sritys. Tai dar vienas svarbus žingsnis siekiant užtikrinti, kad Europos statistika būtų aukštos kokybės, patikima ir nepriklausoma. Šiame sprendime atsižvelgiama į poreikį griežčiau valdyti Europos statistiką ir į didelius pastarųjų metų pokyčius, pavyzdžiui, svarbų Eurostato vaidmenį valdant Europos ekonomiką. Šiuo sprendimu Komisija laiduoja, kad Eurostatas ir jo generalinis direktorius vykdys savo užduotis nepriklausomai, o Europos statistika atitiks aukštos kokybės standartus.

Daugiau informacijos:

http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=IP/12/969&format=HTML&aged=0&language=LT&guiLanguage=en

Komisija tikisi, kad tarptautinis bendradarbiavimas mokslo srityje padės spręsti pasaulinio masto uždavinius

Pasaulinė mokslinių tyrimų aplinka sparčiai kinta, antai, 2000–2009 m. BRIC šalių dalis pasaulio mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros biudžete padvigubėjo. Siekiant spręsti tokius uždavinius, kaip klimato kaita, apsirūpinimas maistu ar kova su ligomis, reikia derinti tarptautinę mokslinių tyrimų veiklą. Atsivėrusi tarptautiniam bendradarbiavimui ir gabiausiems pasaulio mokslininkams Europa paskatintų savo mokslo bazės ir novatoriškų sektorių pažangą. Todėl rugsėjo 17-ąją Europos Komisija paskelbė naują strategiją, pagal kurią bus plėtojamas tarptautinis bendradarbiavimas mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje. Strategijoje siūloma bendradarbiavimą labiau orientuoti į ES strateginius prioritetus ir toliau tradiciškai leisti trečiosioms šalims dalyvauti ES mokslinių tyrimų veikloje. Tuo siekiama spręsti pasaulinio masto uždavinius, patraukliai pristatyti Europą kaip mokslinių tyrimų ir inovacijų regioną ir didinti pramonės konkurencingumą.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/170920012_mokslas_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu: 

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500 

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra