Europos Komisijos 2012 m. lapkričio 27 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-11-27 , 16:01 Spausdinti

Europos Komisijos veiksmai apsaugant įmones nuo apgaulingos rinkodaros praktikos

Antradienį, 2012 m. lapkričio 27-ąją, Europos Komisija įvardijo tam tikras priemones, kuriomis siekiama apsisaugoti nuo apgaulingos rinkodaros praktikos, kuria užsiima, pvz., įmonių katalogų rengėjai. Taip siekiama visoje Europoje geriau apsaugoti įmones, laisvųjų profesijų atstovus ir NVO nuo nesąžiningų prekeivių, kurie nepaisydami taisyklių užsiima klaidinančia rinkodaros praktika, pvz., siunčia anketas, kuriose į jų rengiamus katalogus įtrauktų įmonių prašo atnaujinti savo duomenis sudarydami įspūdį, kad ši paslauga yra nemokama, tačiau vėliau iš šių įmonių reikalauja sumokėti metinį mokestį. Nuo tokių sukčių ypač nukenčia mažos įmonės, labai dažnai jie vykdo veiklą Europos Sąjungos teritorijoje esančioje kitoje jurisdikcijoje, todėl būna sunku imtis teisėsaugos priemonių. Dėl šios priežasties Komisija paskelbė ketinanti sustiprinti galiojančius teisės aktus (Direktyvą 2006/114/EB dėl klaidinančios ir lyginamosios reklamos), kad būtų vienareikšmiškai uždrausta tokia praktika, kai, pvz., slepiamas informacinio pranešimo komercinis tikslas, ir kad būtų galima griežčiau įgyvendinti taisykles tarpvalstybinio masto bylose.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/27112012_rinkodara_lt.htm

Pirmojoje metinėje Skaidrumo registro ataskaitoje konstatuojama gera pradžia ir nustatomi papildomi 2013 m. tikslai

Pirmą kartą pateiktoje metinėje ataskaitoje dėl Komisijos ir Europos Parlamento (EP) bendro interesų grupių atstovų registro konstatuojama, kad sistema veikia ir pasiekti visi pirmųjų veikimo metų tikslai. Ataskaitoje pabrėžiamas abiejų institucijų ryžtas tęsti gerai pradėtą darbą, nustatomi kitų metų tikslai ir siūloma, kokius pagrindinius klausimus aptarti per 2013 m. platformos peržiūrą.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/27112012_skaidrumas_lt.htm

2010 m. ES valstybės narės socialinei apsaugai skyrė 29,4 % BVP

Eurostato duomenimis, išlaidos socialinei apsaugai 27-iose ES valstybėse narėse padidėjo nuo 26,1% BVP 2007 m. iki 29,6 % BVP 2009 m. ir 29,4 % BVP 2010 m. Šį padidėjimą daugiausia lėmė ekonomikos krizė. 2010 m. du pagrindiniai socialinės apsaugos finansavimo šaltiniai 27-iose ES šalyse buvo iš mokesčių gautos valstybės lėšos (40 % visų įplaukų) ir socialinės įmokos (56 %).

Valstybių narių socialinei apsaugai skirtos lėšos kaip BVP dalis labai skiriasi. Išlaidos socialinei apsaugai 2010 m. viršijo 30 % Prancūzijoje, Danijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Suomijoje, Austrijoje, Švedijoje ir buvo mažesnės kaip 20 % Lietuvoje (19,1 %) , Rumunijoje, Latvijoje (17,8 %), Bulgarijoje, Estijoje (18,1 %), Slovakijoje, Lenkijoje ir Maltoje. Šie netolygumai susiję ne tik su gyvenimo lygio skirtumais, bet ir su nacionalinių socialinės apsaugos sistemų ir kiekvienai ES valstybei narei būdingų demografinių, ekonominių, socialinių bei institucinių struktūrų įvairove.

Visą Eurostato pranešimą spaudai anglų kalba galima rasti:

http://europa.eu/rapid/press-release_STAT-12-165_en.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra