Europos Komisijos 2012 m. lapkričio 20 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-11-22 , 08:36 Spausdinti

Komisija pristato naująją strategiją „Švietimo persvarstymas“

Europos Sąjungoje darbo neturi beveik 23 proc. jaunuolių. Tuo pačiu metu yra daugiau kaip 2 mln. laisvų darbo vietų. Europa turi iš esmės persvarstyti, kaip švietimo ir mokymo sistemos galėtų padėti jaunuoliams įgyti darbo rinkoje reikalaujamų gebėjimų. Šį uždavinį gerokai apsunkina visuotinis taupymas ir švietimo finansavimo sumažinimas. Europos Komisijos skelbiamoje naujoje strategijoje „Švietimo persvarstymas“ valstybės narės raginamos nedelsiant imtis veiksmų, kuriais jaunimui būtų padedama išsiugdyti darbo rinkoje reikalaujamų įgūdžių ir gebėjimų ir siekti su ekonomikos augimu ir darbo vietų kūrimu susijusių tikslų.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/21112012_svietimas_lt.htm

Europos Parlamento rinkimai: tapti kandidatu kitoje ES šalyje piliečiams bus lengviau

Europos Parlamentui pritarus Europos Komisijos pasiūlymui, ES piliečiams, gyvenantiems kitose ES valstybėse narėse, bus lengviau tapti kandidatais 2014 m. Europos Parlamento rinkimuose. 2012 m. lapkričio 20 d. plenarinėje sesijoje didžioji dauguma (618 balsų už, 23 – prieš, 14 susilaikė) Europos Parlamento narių balsavo už pasiūlymo priėmimą. Šiuo įstatymo projektu siekiama supaprastinti procedūras, kurios taikomos valstybės narės pilietybės neturintiems ES piliečiams siekiant tapti kandidatais Europos Parlamento rinkimuose, ir keičiamos galiojančios taisyklės (Direktyva 93/109/EB). Tai viena iš Komisijos iniciatyvų, skirtų paskatinti ir palengvinti dalyvavimą Europos Parlamento rinkimuose. Tikimasi, kad pritarus Europos Parlamentui, pasiūlymą iki šių metų pabaigos priims Taryba.

Daugiau informacijos: 

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/21112012_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra