Europos Komisijos 2012 m. lapkričio 16 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-11-16 , 16:45 Spausdinti

2012 m. verslumo konkurso nugalėtojai. Proga pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms plėtoti verslą

2012 m. lapkričio 16 d., penktadienį, paskelbta, kad šeštojo Europos verslumo skatinimo konkurso apdovanojimas atitenka Jungtinės Karalystės organizacijai „Outset“ už unikalią idėją remti naujas įmones ir, skatinant savarankišką darbą ir verslumą, padėti pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms imtis verslo. Kipro, Švedijos, Italijos, Portugalijos ir Turkijos atstovams, pasiūliusiems novatoriškus sprendimus vietos lygmeniu, taip pat įteikti apdovanojimai už verslumo skatinimą.

Vertinimimo komisija ypatingą dėmesį skyrį ir projektui iš Lietuvos:

– vieningos įmonių socialinės atsakomybės ugdymas: Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje įgyvendino projektą GATES, kurio tikslas – ugdyti vieningą įmonių socialinę atsakomybę (ĮSA) ir pagal kurį surengti mokymai ir suteikta pagalba daugiau kaip 500 MVĮ. Projekte jau dalyvavo virš 2 500 darbuotojų iš daugiau kaip 500 MVĮ iš visos Lietuvos.

Daugiau informacijos: 

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/16112012_apdovanojimai_lt.htm

Žuvininkystė. Komisija siūlo jūrinių paukščių apsaugos planą

Lapkričio 16-ąją Europos Komisija patvirtino veiksmų planą atsitiktinio jūrinių paukščių įsipainiojimo į žvejybos įrankius problemai spręsti. Moksliniai duomenys parodė, kad daugybė jūrinių paukščių – albatrosų, audrošauklių, audrapaukščių, alkų, jūrinių ančių ir narų – kasmet įsipainioja į žvejybos įrankius. Priemonės, kurių iki šiol buvo imamasi jūriniams paukščiams apsaugoti nuo įsipainiojimo į žvejybos įrankius, buvo neveiksmingos. Naujajame veiksmų plane numatyta valdymo sistema, kurią taikant jūrinių paukščių priegauda būtų kiek įmanoma sumažinta. Daugiausia dėmesio skiriama žvejybai ūdomis ir pasyviaisiais tinklais, kurią vykdant jūrinių paukščių priegauda yra didžiausia, nors planas taikomas ir kitiems įrankiams, kaip antai tralams ir gaubiamiesiems tinklams. Į planą įtraukta daug vairių elementų pagal 30 rekomenduojamų veiksmų, kuriuos sudaro tiek privalomos, tiek neprivalomos priemonės. Taisyklės bus taikomos ES žvejybos laivams ES ir ne ES vandenyse, taip pat ne ES laivams, vykdantiems veiklą ES vandenyse.

Daugiau informacijos: 

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/16112012_zuvininkyste_lt.htm

Aplinka. ES siekia itin aktyviai dalyvauti mažinant jūrų taršą šiukšlėmis

Visame pasaulyje jūrų tarša šiukšlėmis kelia rimtą grėsmę priekrantės ir jūrų aplinkai. Jūrų buveinės užterštos buitinėmis šiukšlėmis ir kitomis atliekomis, kurios kelia vis daugiau aplinkosaugos, ekonominių, sveikatos ir estetinių problemų. Laikydamasi šią vasarą Rio de Žaneire prisiimtų įsipareigojimų mažinti tokios jūrų ekosistemų taršos mastą ir poveikį, Europos Komisija didina informuotumą apie šią pasaulinę problemą.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/16112012_aplinka_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Gedimino Savickio (BFL) nuotr.

Europos Komisija (EK) , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra