Europos Komisijos 2012 m. kovo 27 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-03-27 , 16:24 Spausdinti

Briuselyje apdovanoti geriausi jaunieji Europos Sąjungos vertėjai

Už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimo reikalus atsakinga Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou, 2012 m. kovo 27 d., įteikė prizus Europos Komisijos organizuojamo jaunųjų vertėjų konkurso „Juvenes Translatores“ nugalėtojams. Dvidešimt septyni moksleiviai – po vieną iš kiekvienos valstybės narės – buvo pakviesti į Briuselį atsiimti apdovanojimo ir diplomo už geriausią vertimą savo šalyje. Tarp nugalėtojų – ir geriausias jaunasis vertėjas iš Lietuvos. Tai – Mažeikių Gabijos gimnazijos moksleivis Lukas Šalaševičius.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/27022012_juvenes_translatores_laimetojai_lt.htm

Mažųjų įmonių perėjimas prie ekologiškos ekonomikos prasidėjo, tačiau dar neįgavo pagreičio

Pagal kovo 27-ąją paskelbtus „Eurobarometro“ tyrimo „MVĮ, efektyvus išteklių naudojimas ir ekologiškos rinkos“ duomenis, 37 proc. ES MVĮ turi bent vieną ekologišką darbo vietą, kurioje dirbama visą arba ne visą darbo laiką. Ekologiškas darbo vietas daugiausia kuria MVĮ, o ne didelės įmonės. 2012 m. viena iš aštuonių mažųjų ir vidutinių įmonių darbo vietų buvo ekologiška – tai beveik 13 proc. visų MVĮ darbo vietų, palyginti su didelėmis įmonėmis, kuriose ekologiška buvo tik viena iš 33 (3 proc.) darbo vietų. Prognozuojama, kad per ateinančius dvejus metus MVĮ ekologiškų darbo vietų skaičius padidės 35 proc.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/27032012_ekologiskos_mazos_imones_lt.htm

Dauguma Lietuvos gyventojų yra įsitikinę, kad žiniasklaida teikia objektyvią informaciją apie Europos Sąjungą

Europos Komisijos 2011 m. lapkričio mėnesį atliktas tyrimas parodė, kad dauguma 68 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog televizija teikia objektyvią informaciją apie Europos Sąjungą. Beveik taip pat vertinama ir spaudoje (66 proc.) bei radijuje (65 proc.) teikiama informacija. Visoje Europos Sąjungoje manančių, kad žiniasklaida teikia objektyvią informaciją apie ES, yra gerokai mažiau (nuo 52 proc. iki 55 proc.). Tik internetu tiek Lietuvoje, tiek visoje ES yra pasitikima mažiau (atitinkamai 51 ir 38 proc. mano, kad ten pateikiama informacija yra objektyvi). Tiesa, šiuo atveju daugelis apklaustųjų iš viso neturi savo nuomonės, nes nemenka dalis respondentų nesinaudoja internetu. Televizija yra ir pagrindinis informacijos apie ES šaltinis: Lietuvoje informacijai apie ES gauti juo naudojasi 84 proc. apklaustųjų, o visoje ES – 79 proc. Tyrimas parodė, kad internetas kaip informacijos šaltinis apie ES Lietuvos gyventojams yra gerokai svarbesnis nei vidutiniam ES gyventojui (juo naudojasi informacijai apie ES gauti atitinkamai 38 proc. Lietuvos gyventojų ir 26 proc. visos Europos Sąjungos gyventojų).

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/27032012_eurobarometras_ziniasklaida_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax.: +370 5 2313192, www.europa.eu/lietuva

Europos Komisija (EK) , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra