Europos Komisijos 2012 m. kovo 23 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-03-23 , 16:30 Spausdinti

A. Šemeta gavo Adamo Smito apdovanojimą už aplinkai palankią ekonominę politiką

Penktadienį, 2012 m. kovo 23 d., Europos Komisijos narys Algirdas Šemeta lankėsi Vokietijoje, kur jam buvo įteiktas Adamo Smito (Adam Smith) apdovanojimas už aplinkai palankią ekonominę politiką. Šis Vokietijos „Žaliojo Biudžeto“ (angl. Green Budget) organizacijos apdovanojimas kasmet teikiamas mokslininkui, politikui arba žurnalistui už nuopelnus ginant aplinkosauginę rinkos ekonomiką.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/23032012_semeta_apdovanojimas_lt.htm

Baltijos jūros regiono strategija stiprinamas bendradarbiavimas

Kovo 23-čiąją Europos Komisija paskelbė Komunikatą dėl savo pirmosios makroregioninės strategijos – Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos (ES BJRS), kuriame išdėstė savo siūlymus, kaip padaryti dalyvaujančių valstybių narių bendradarbiavimą intensyvesnį. Strategijos tikslas – kad lėšomis, skiriamomis tokiems bendriems tikslams, kaip vandens kokybės gerinimas visame regione, būtų pasiekta kuo daugiau. Komunikate nustatyti trys nauji bendradarbiavimo orientyrai: „Apsaugoti jūrą“, „Sujungti regioną“ ir „Padidinti gerovę“. Šiems tikslams siekti komunikate nustatyti strategijos uždaviniai bei rodikliai, kiekviename sektoriuje siūloma nustatyti dar konkretesnius uždavinius. Be to, komunikate nurodoma, kaip visų dalyvaujančių subjektų bendras pastangas padaryti kokybiškesnes labiau derinant politikos sprendimus ir finansavimą. Taip pat paaiškinama, kokie yra visų dalyvaujančių subjektų vaidmenys ir atsakomybė rengiant strategiją 2014–2020 m. programavimo laikotarpiui.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/23032012_baltijos_juros_strategija_lt.htm

CLIMATE-ADAPT – nauja priemonė prisitaikymo prie klimato kaitos politikai formuoti

Kovo 23 d. Europos aplinkos agentūroje (EAA) Kopenhagoje įjungiama prisitaikyti prie klimato kaitos skirta sąveikioji internetinė priemonė – Europos prisitaikymo prie klimato kaitos platforma (CLIMATE-ADAPT). Paleidžiant platformą kartu su Danijos aplinkos ministre Ida Auken ir EAA vykdomąja direktore Jacqueline McGlade dalyvauja ir už klimato politiką atsakinga Europos Komisijos narė Connie Hedegaard.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/23032012_prisitaikymo_prie_klimato_kaitos_priemone_lt.htm

Aplinka. Komisija siūlo griežtesnes laivų išmontavimo taisykles

Kovo 23-čiąją Europos Komisija pasiūlė naujas taisykles, pagal kurias Europos laivai būtų perdirbami tik darbininkams saugiuose ir aplinkai nepavojinguose išmontavimo kompleksuose. Kasmet metalo laužu paverčiama daugiau nei 1000 didelių senų prekybinių laivų, pavyzdžiui, tanklaivių ir konteinerių laivų. Daugelis Europos laivų dienas baigia pietų Azijoje, kur juos supjausto tiesiog paplūdimiuose, paprastai menkai laikantis aplinkos apsaugos ir darbo saugos priemonių, nors pastarosios būtinos tvarkant atitarnavusių laivų pavojingas medžiagas (asbestą, polichlorintus bifenilus, tributilalavą, tepalų nuosėdas ir kitas). Todėl nepaprastai teršiama aplinka ir kyla pavojų darbininkų sveikatai.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/23032012_laivu_ismontavimas_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius / Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313 186, fax: +370 5 2313192, www.europa.eu/lietuva

Nuotraukoje: A. Šemeta

Europos Komisija (EK) , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra