Europos Komisijos 2012 m. gruodžio 6 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-12-06 , 16:08 Spausdinti

Griežtos priemonės prieš mokesčių slėpimą ir vengimą. Komisija pristato tolesnių veiksmų planą

Kasmet dėl mokesčių slėpimo ir vengimo Europos Sąjungoje prarandamas maždaug vienas trilijonas eurų. Tai ne tik skandalingai didelis reikalingų įplaukų praradimas, bet grėsmė sąžiningam apmokestinimui. Nors valstybės narės privalo sugriežtinti nacionalines kovos su mokesčių slėpimu priemones, pavieniais vienašališkais veiksmais tikslo pasiekti nepavyks. Bendrojoje rinkoje, kurioje veikia pasaulinės ekonomikos dėsniai, mokesčių išvengti siekiantys subjektai išnaudoja nacionalinių teisės aktų skirtumus ir spragas. Todėl ES pozicija mokesčių vengiančių asmenų ir jų padėjėjų atžvilgiu turi būti tvirta ir nuosekli“, – sakė už mokesčius atsakingas Europos Komisijos narys Algirdas Šemeta.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/06122012_mokesciai_lt.htm

E. prekyba žaidimais, knygomis, vaizdo ar muzikiniais įrašais: ES perspėja dėl nesąžiningų pirkimo internetu sąlygų

Artėjant šventėms ir dovanų pirkimo metui Europos Komisija šiandien skelbia rezultatus, gautus ES mastu patikrinus interneto svetaines, parduodančias žaidimus, knygas, vaizdo ir muzikinius įrašus, kuriuos galima parsisiųsti į kompiuterį ar judriojo ryšio prietaisą. Nustatyta, kad daugiau kaip 75 % šių svetainių neatitinka vartotojų apsaugos taisyklių. Šis faktas verčia sunerimti dar ir dėl to, kad taip paveikiami pažeidžiami vartotojai, t. y. vaikai. Svetainių lankytojams tenka patiems ilgokai panaršyti po painias pirkimo sutarties sąlygas, kol pagaliau paaiškėja galutinė kaina, o vaikai ypač lengvai susivilioja, iš pirmo žvilgsnio atrodo, nemokamais žaidimais. Kilus sunkumams dažnai būna sunku susisiekti su klientų aptarnavimo centrais, nes daugiau kaip trečdalyje svetainių nepateikiama pakankamai informacijos. Nacionalinės vykdymo užtikrinimo institucijos susisieks su tokiomis bendrovėmis, kad šios pasiaiškintų arba patikslintų savo svetainėse pateikiamą informaciją.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/06122012_e_prekyba_lt.htm

Mokslinių tyrimų ir plėtros rezultatų suvestinė. Nepaisydamos krizės, pirmaujančios ES firmos toliau investuoja į inovacija

Tebesitęsiančios ekonomikos ir finansų krizės sąlygomis didžiosios ES įsikūrusios firmos, siekdamos išlaikyti konkurencingumą, ir toliau remiasi moksliniais tyrimais ir plėtra. Jų investicijos į mokslinius tyrimus ir plėtrą 2011 m. išaugo 8,9% (palyginti su 6,1 % 2010 m.). Padidėjimas beveik prilygsta JAV firmų rodikliams (9 %), yra didesnis už pasaulio vidurkį (7,6 %) ir daug didesnis už Japonijos bendrovių rodiklius (1,7 %). Intensyvių mokslinių tyrimų ir plėtros sektoriuose užimtumas augo sparčiau už vidurkį. Tai yra Europos Komisijos 2012 m. ES pramonės įmonių investicijų į mokslinius tyrimus ir plėtrą rezultatų suvestinės svarbiausios išvados apie 1500 įmones, kurios pirmauja pasaulyje pagal investicijas į mokslinius tyrimus ir plėtrą. Pasaulio pirmaujančių bendrovių penkiasdešimtuke yra 15 ES, 18 JAV ir 12 Japonijos įmonių. Japonijos automobilių gamintoja Toyota šiame sąraše yra pirma, o aukščiausiai pakilusi ES bendrovė Volkswagen yra trečioje vietoje (investavo 7,2 mlrd. eurų). Neseniai paskelbtais Eurostato duomenimis, bendros ES viešosios ir privačiosios investicijos į mokslinius tyrimus išaugo iki 2,03 % BVP 2011 m., palyginti su 2,01 % 2010 m. Tai daugiausiai lėmė padidėjusios privačiojo sektoriaus išlaidos.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/06122012_inovacijos_lt.htm

Komisija priima naujas gaires, skirtas priminti darbuotojams pareigą informuoti apie pažeidimus

Ketvirtadienį, 2012 m. gruodžio 6-ąją, Komisija priėmė naujas informavimo apie pažeidimus gaires, siekdama paskatinti darbuotojus imtis iniciatyvos ir pranešti apie bet kokią informaciją, susijusią su korupcija, sukčiavimu ir kitais rimtais pažeidimais, kurią jie atskleidė vykdydami savo pareigas.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/06122012_pazeidimai_lt.htm

Ministrai pritarė Komisijos pasiūlytai reformai siekiant tarpvalstybinėse teismo bylose sumažinti biurokratines kliūti

Gruodžio 6 d. ES šalių teisingumo ministrai pritarė Europos Komisijos pasiūlytai reformai, kuri padės įmonėms ir vartotojams lengviau spręsti tarpvalstybinius teisinius ginčus. Už teisingumą atsakinga Komisijos narė ir Komisijos pirmininko pavaduotoja Viviane Reding palankiai įvertino Tarybos priimtas pakeistas taisykles, kurios padeda nustatyti, kurios valstybės narės teismas turi jurisdikciją tarpvalstybinėse bylose ir kaip vienoje ES šalyje priimti teismo sprendimai pripažįstami ir vykdomi kitoje. Reformą 2010 m. pasiūlė Europos Komisija (žr. IP/10/1705 ir MEMO/10/677).

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/06122012_biurokratines_kliutys_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309, Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra