Europos Komisijos 2012 m. gruodžio 20 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-12-20 , 16:38 Spausdinti

2012 m. rudens standartinė Eurobarometro apklausa. Šviesa tunelio gale?

Paskutinės apklausos duomenimis, didžioji dauguma europiečių (85 proc.) mano, kad valstybės narės turės glaudžiau bendradarbiauti, kad įveiktų krizę. Iš 2012 m. gruodžio 20-ąją paskelbtos 2012 m. rudens Eurobarometro apklausos (Eurobarometro viešosios nuomonės apklausas du kartus per metus rengia Komisija) matyti, kad, 41 proc. europiečių (1 procentiniu punktu daugiau nei per 2012 m. pavasario apklausą) nuomone, apskritai ES eina teisinga linkme, kad išbristų iš krizės ir susidorotų su naujais pasauliniais iššūkiais.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/20122012_eurobarometras_lt.htm

Įsigalioja ES taisyklės dėl lyčių atžvilgiu neutralios draudimo kainodaros

Pagal gruodžio 21 d. įsigaliosiančias taisykles Europos draudikai, nediskriminuodami dėl lyties, už tokius pat draudimo produktus moterims ir vyrams turės nustatyti tokias pat kainas. Tai reiškia, kad tam tikrų kategorijų klientams draudimo kainos artimiausiu metu galėtų padidėti arba sumažėti, tačiau tikėtina, kad ilgainiui jos susilygins. Permainas lėmė Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimas, kuriame nustatyta, kad tik dėl lyties vyrams ir moterims nustatytos skirtingos įmokos yra nesuderinamos su abiem lytims vienodos kainodaros principu, nustatytu ES lyčių lygybės teisės aktuose ir ES pagrindinių teisių charijoje.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/20122012_lyciu_lygybe_lt.htm

Aplinka. Komisija konsultuojasi su visuomene dėl skalūnų dujų ir kito netradicinio iškastinio kuro Europoje

Europos Komisija pradėjo viešąsias konsultacijas dėl tolesnės netradicinio iškastinio kuro, pvz., skalūnų dujų, plėtros Europoje. Visi šia tema suinteresuoti asmenys, organizacijos ir valdžios institucijos kviečiami pareikšti nuomonę dėl galimybių ir iššūkių, galinčių rastis plėtojant tokius projektus, ir dėl geriausių būdų, kaip spręsti iki šiol iškilusius uždavinius. Konsultacijos vyksta iki 2013 m. kovo 20 d. visomis 23 ES kalbomis.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/20122012_aplinka_lt.htm

Komisijos ataskaitoje pranešama apie milijoną valandų trukmės Europos filmų, paslėptų metalinėse dėžėse ir spinose

Naujoje Europos Komisijos ataskaitoje nustatyta, kad dauguma Europos kino paveldo įstaigų dar neprisitaikė prie skaitmeninės revoliucijos ir kol kas nepajėgia filmų išsaugoti skaitmeniniu formatu. Kai kurie šiuolaikiniai filmai yra negrįžtamai prarandami ir nebebus pasiekiami ateities kartoms, lygiai taip kaip nebyliojo kino laikų filmai, kurių tėra išlikę tik 10 %. Taip pat esama pavojaus, kad dėl formatavimo ir sąveikumo problemų visiems laikams gali būti prarasti skaitmeninės eros pradžioje sukurti filmai.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/20122012_filmai_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra