Europos Komisijos 2012 m. gruodzio 19 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-12-19 , 15:46 Spausdinti

Tabako gaminiai: ryškesni įspėjimai dėl grėsmės sveikatai ir stipraus kvapo ar skonio medžiagų draudimas

Trečiadienį, 2012 m. gruodžio 19 d., po kelerius metus trukusių pasirengimų Europos Komisija priėmė pasiūlymą persvarstyti Tabako gaminių direktyvą. Siūlomu teisės aktu nustatomos naujos, griežtesnės tabako gaminių gamybos, pateikimo ir pardavimo taisyklės. Konkrečiai tai draudimas naudoti cigaretes, sukamosioms cigaretėms skirtą tabaką ir bedūmius tabako gaminius su būdingo kvapo ar skonio medžiagomis ir privalomas cigarečių ir cigaretėms sukti skirto tabako pakuočių ženklinimas dideliais vaizdiniais įspėjimais dėl grėsmės sveikatai. Taip pat reglamentuojama tarpvalstybinė prekyba internetu ir numatomos techninės kovos su nelegalia prekyba priemonės. Be to, siūlomos priemonės anksčiau konkrečiai nereglamentuotiems gaminiams, tokiems kaip elektroninės cigaretės ir žoliniai rūkomieji gaminiai. Kramtomajam ir uostomajam tabakui galios konkrečios ženklinimo ir sudedamųjų dalių skelbimo taisyklės. Išlieka šiuo metu galiojantis oraliniam vartojimui skirto tabako draudimas.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/19122012_tabakas_lt.htm

Skaitmeninio sektoriaus užduočių sąrašas. Nauji 2013–2014 m. skaitmeninės visuomenės prioritetai

Europos Komisija patvirtino septynis naujus skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės prioritetus. Skaitmeninė ekonomika auga septynis kartus sparčiau negu kitos ekonomikos sritys, tačiau šį potencialą šiuo metu stabdo fragmentiška Europos politikos sistema. Trečiadienį patvirtintais prioritetais, kurie nustatyti visapusiškai persvarsčius politiką, dar kartą pabrėžiami labiausiai pokyčius galintys paskatinti 2010 m. priimtos Europos skaitmeninės darbotvarkės elementai.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/19122012_skaitmenine_lt.htm

Komisija priima agentūrų reformos planą

Gruodžio 19-ąją Komisija priėmė planą, kuris padės užtikrinti didesnį ES decentralizuotųjų agentūrų veiklos veiksmingumą, atskaitomybę, nuoseklumą, skaidrumą ir darnesnį jų valdymą. Dokumentu papildomas pirmasis 2012 m. liepos mėn., po trejų analizės ir derybų metų, Komisijos, Tarybos ir Europos Parlamento pasiektas politinis susitarimas dėl ES agentūrų (susitarimas dėl bendro požiūrio).

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/19122012_agenturos_lt.htm

Pradedama ieškoti naujo Europos mokslinių tyrimų tarybos pirmininko

Europos Komisija gruodžio 19 d. pavedė septyniems ekspertams surasti kandidatą į Europos mokslinių tyrimų tarybos (EMTT), kuri yra Europos Sąjungos pažangiausio mokslo finansavimo agentūra, naujos kadencijos pirmininko postą. Komitetui vadovaus Kembridžo universiteto rektorius ir buvęs Britanijos mokslo ministras Turvilio lordas D. Sainsbury. Komitetas laiku pateiks rekomendacijas, kad naujasis EMTT pirmininkas galėtų pradėti eiti pareigas ir pakeisti dabartinę EMTT pirmininkę Helgą Nowotny 2014 m. sausio 1 d.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/19122012_moksliniai_tyrimai_lt.htm

ES palankiai vertina Naujosios Zelandijos duomenų apsaugos standartus, kuriais skatinama prekyba

Trečiadienį Europos Komisija oficialiai pripažino, kad Naujosios Zelandijos asmens duomenų apsauga yra adekvati ir atveria kelią didesnei prekybai su Europos Sąjunga. Komisija priėmė sprendimą, kuriame pripažįsta, kad Naujosios Zelandijos duomenų apsaugos standartai atitinka ES standartus ir kad jais užtikrinama adekvati ES piliečių asmens duomenų apsauga. Tikslas – palengvinti asmens duomenų judėjimą per sienas, kad duomenis tvarkančios įmonės galėtų pasikliauti teisiniu duomenų apsaugos taisyklių tikrumu, ir kartu užtikrinti aukštą europiečių asmens duomenų apsaugos – vienos iš pagrindinių jų teisių – lygį.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/19122012_zelandija_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309, Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra