Europos Komisijos 2012 m. gruodžio 17 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-12-17 , 16:05 Spausdinti

Naujos Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) taisyklės nuo 2013 m. sausio 1 d. palengvins įmonių gyvenimą

2013 m. sausio 1 d. įsigalioja naujos ES PVM taisyklės, kurios palengvins gyvenimą įmonėms visoje Europoje.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/17122012_pvm_lt.htm

Kova su mokesčių vengimu. Nuo sausio 1 d. įsigalioja griežtesnės ES taisyklės

2013 m. sausio 1 d. įsigalios naujos ES taisyklės, kurios padidins valstybių narių galimybes įvertinti ir surinkti joms priklausančius mokesčius. Direktyva dėl administracinio bendradarbiavimo apmokestinimo srityje bus ES šalių mokesčių administratorių glaudesnio bendradarbiavimo ir geresnio keitimosi informacija pagrindas. Vienas iš esminių šios direktyvos aspektų yra tai, kad ja panaikinama bankų paslaptis: valstybė narė negalės atsisakyti suteikti informacijos kitai vien todėl, kad tą informaciją turi finansų įstaiga.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/17122012_mokesciai_lt.htm

Aplinka. Naujos švaresnių degalų laivybai taisyklės bus naudingos žmonių sveikatai

Pirmadienį, 2012 m. gruodžio 17 d., įsigaliojusios naujos aplinkos apsaugos taisyklės, taikomos jūriniam kurui, padės iš esmės sumažinti oro taršą ir jos poveikį žmogaus sveikatai. Jūrų laivų išmetami oro teršalai plinta dideliais atstumais, todėl kelia vis daugiau oro kokybės problemų daugelyje Europos miestų. Jeigu nebus imtasi priemonių, laivų išmetamų sieros junginių kiekis ES jūrų baseinuose iki 2020 m. viršys taršą iš sausumoje esančių šaltinių. Persvarstytu teisės aktu bus sustabdyta ši tendencija, nes bus sumažintas ne tik išmetamos sieros, bet, dar svarbiau, ir kietųjų dalelių kiekis, ir juo bus žengtas didelis žingsnis į priekį žmonių sveikatos ir aplinkos apsaugos srityse.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/17122012_aplinka_lt.htm

Komisija finansuos geriausių mažiau išsivysčiusių regionų mokslinių tyrimų centrų vadovų etatus

Europos Komisija pagal mažiau išsivysčiusių Europos regionų universitetams ir mokslinių tyrimų institucijoms skirtą bandomąją programą suteiks iki 2,4 mln. EUR dotacijų. Europos mokslinių tyrimų erdvės (EMTE) mokslinių tyrimų centrų valdovų iniciatyva siekiama pritraukti įžymiausius mokslininkus į vietas, kurias siekiama padaryti tarptautiniais mokslinių tyrimų centrais.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/17122012_etatai_lt.htm

Naujosios reitingavimo sistemos tikslas – įvertinti 500 universitetų

Gruodžio 17-ąją buvo pranešta, kad Europos Komisijos iniciatyva sukurta nauja tarptautinė universitetų reitingavimo sistema, pagal kurią, kaip tikimasi, bus sureitinguota 500 universitetų iš Europos ir kitų pasaulio šalių. Naujoji reitingavimo sistema „U-Multirank“ nuo kitų skirsis tuo, kad aprėps daugiau veiklos rezultatų vertinimo kriterijų, pagal kuriuos bus reitinguojami universitetai, kad būsimieji studentai gautų tikslesnės ir patogesnės informacijos apie jų siūlomas paslaugas. Pagal naują daugiaaspektę reitingavimo sistemą bus vertinami penki atskiri universitetų veiklos sričių aspektai: mokslinių tyrimų pripažinimas, dėstymo ir mokymosi kokybė, tarptautinė veikla, žinių perdavimo efektyvumas (pvz., partnerystė su verslu ir įsteigtomis naujomis įmonėmis) ir regioninis bendradarbiavimas. Universitetai kviečiami 2013 m. pirmoje pusėje registruotis naujojoje reitingavimo sistemoje, o pirmieji rezultatai paaiškės 2014 m. pradžioje. „U-Multirank“ sistemos veiklos pradžia oficialiai bus paskelbta Dubline 2013 m. sausio 30–31 d. per Europos Sąjungai pirmininkaujančios Airijos surengtą tarptautinę konferenciją.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/17122012_universitetai_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm 

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra